ИЗВЪНРЕДНО! Жестока драма - Гришо аут в Мадрид!

ХИТ СПОРТ

69564
на 11.05.2017

Гришо се бори като лъв, но инкасира една от най-драматичните загуби в кариерата си. Родният любимец бе надвит от Доминик Тийм с 1:2 сета в среща от 3-ия кръг на Мастърса в Мадрид.

6:4, 4:6, 6:7 (9) в отделните части. Съчетано с поредица от отразени мачболи. Колосална драма.

Успехът е от изключителна важност за австриеца. Той се класира за 1/4-финалите, където ще спори с Борна Чорич. По-рано днес хърватинът победи с 6-3, 6-3 световния номер 1 в тенис-ранглистата при мъжете Анди Мъри. Мега сензация на Централния корт. А Доминатора вече е топ-поставеният спортист в потока. Димитров пък изпусна златна възможност.

Доминик е девети в ранглистата, Григор заема 12-ата позиция. Двамата си бяха разменили по една победа до сблъсъка в испанската столица, като Гришо спечели в началото на тази година в похода си към титлата в Бризбейн с 6-3 4-6 6-3. Успехът на Тийм дойде в Акапулко - 7-5, 6-2 през 2016-а година.

Доминатора бе сочен за фаворит в мача, според предвиждания на известни сайтове за спортни прогнози. 23-годишният австриец само преди дни игра финал на турнира в Барселона като в 1/2-финалите на надпреварата надви Мъри, а в последствие инкасира поражение от Рафаел Надал в спор за трофея.

На състезанието в Мадрид досега Димитров надви Иво Карлович и Филип Колшрайбер с по 2:0 сета. Тийм започна директно от 2-ия кръг като се наложи с 2:0 сета над Джаред Доналдсън.

Двубоят се игра при спуснат покрив над корта заради лоши метеорологични условия в испанската столица. Във въпросната ситуация кортът беше по-бавен, което облагодетелства Доминик, предвид спортно-техническите характеристики на опонентите.

Мачът започна с брейк на Доминатора. След което затвърждаване на преднината. 0:2 - проблеми за Димитров. Григор съумя да спечели следващия си сервис-гейм, намалявайки пасива си 1:2. Българска агитка подкрепя Гришо в Мадрид.

Нашият успя да се нагоди към условията и върна пробива 2:2.

Последва подаване на Димитров. 40:0 за Григор, Тийм обаче се върна в гейма 40:40. 2 поредни точки за Гришо и родният тенисист излезе напред в резултата - 3:2. 3:3. 4:3 - серия от успешни геймове за сервиращите. Зададе се изключително оспорван гейм. 30:0 за Доминик, след което 30:40, но австриецът не позволи да се стигне до брейк 4:4.

Димитров показа класа на сервис - 5:4, в едно от отиграванията Григор излезе на мрежата, а ударът му бе толкова силен, че след съприкосновението с настилката топката се насочи към покрива на корт "Аранча Санчес Викарио".

Гейм номер 10 се оказа маратонски. Тийм отрази 3 сетбола, но при четвъртата възможност за затваряне на частта българинът не сгреши - 6:4 за хасковлията.

Възгласи:"ГРИШО, ГРИШО", огласиха корта.

Сет номер 2 започна с бърз сервис-гейм в полза на родния тенисист. След това Доминик отрази две възможности за пробив и изравни 1:1 гейма. Подаване на нула за Димитров - 2:1. Григор включи турбото, последва пробив - 3:1 за Гришо. В този момент Тийм показа защо е сочен като бъдещ номер 1 в ранглистата, Доминатора върна брейка - 3:2. След това Доминик взе подаването си от 0:30 - 3:3.

Серията на Тийм продължи - 4:3 за австриеца. 5:3. Димитров най-накрая записа гейм в своя полза 5:4. 6:4 сет за Доминатора.

Третият част започна със скандална ситуация. Съдията отсъди точка за Доминик, а Гришо поиска да премине в полето на австриеца, за да се убеди дали топката е в аут. В последствие Григор отрази възможност за брейк и излезе напред в решителния сет - 1:0.

Маратонски гейм и пробив - 2:0! Затвърждаване на преднината - 3:0. Димитров лети по корта. 3:1, 4:1. 4:2. Зададе се оспорван гейм, а Гришо допусна спад в играта си и след двойна грешка брейкът бе върнат 4:3, 4:4. 5:4 - ключов гейм за Григор. Тийм сервира за оставане в мача. 5:5. Гришо също взе подаването си - 6:5. Нашият тенисист си осигури най-малко ключов тайбрек в мача. 6:6. Всичко в срещата ще се реши след дълъг гейм.

1:0 за Димитров - точка при сервис на Григор. 1:1, 2:1 за Доминик. 2:2, 3:2 в полза на Гришо. 4:2 - първи мини-пробив в тайбрека. 4:3, 5:3, 6:3, 6:4, 6:5, 6:6 - Доминатора отрази 3 мачбола. 7:6, 7:7 - четвърти спасен мачбол за Тийм. 8:7 за австриеца. 8:8 - френетична точка! 9:8 за Димитров. 9:9, 10:9 за Доминик. 11:9 и Григор губи в драматичния двубой.

Мача на турнира досега - за жалост, Гришо е аут от надпреварата.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете