ИЗВЪНРЕДНО! За старт на годината - Гришо каза мощно "НЕ"! Исторически момент - нашият... (ОБНОВЕНА/ВЪЗХИТИТЕЛНО ОБРЪЩЕНИЕ НА ДИМИТРОВ)

НАЙ-ВАЖНОТО

340272
на 04.01.2018
ИЗВЪНРЕДНО! За старт на годината - Гришо каза мощно НЕ! Исторически момент - нашият... (ОБНОВЕНА/ВЪЗХИТИТЕЛНО ОБРЪЩЕНИЕ НА ДИМИТРОВ)

Световният номер 3 - Григор Димитров, записа френетична победа в първия си мач на сингъл за годината. В среща от 1/8-финалите на турнира в Бризбейн Гришо надви представителя на домакините Джон Милман с 4:6, 7:6 (8), 6:3. На 1/4-финалите, в петък, Димитров ще спори с великобританеца Кайл Едмънд.

Милман е под номер 128 в тенис-ранглистата при мъжете. Двубоят се проведе на Централния корт - "Пат Рафтър Арена", а Григор отказа да загуби, след като се измъкна по ювелирен начин от изключително трудни ситуации в тайбрека на втория сет. Гришо защитава титлата си от предходното издание на турнира.

Сблъсъкът започна с бърз сервис-гейм в полза на Милман. След това Димитров изпита затруднения при първото си подаване в срещата. Българинът обаче не позволи да се стигне до пробив - 1:1. В следващия гейм Григор натисна подаването на Джон Милман и осъществи брейк - 2:1. Милман бързо върна пробива за 2:2. Още един експресен сервис- гейм за австралиеца и 3:2 в негова полза. Маратонско подаване на Гришо и след редица обрати в точките - 3:3. Очерта се серия от геймове за сервиращите. Резултатът стана 5:4 за Джон Милман, в този момент Гришо се пропука от сервис линията, Джон направи брейк и взе сета след 6:4. Димитров бе до стената - 0:1 сета!

Втората част на двубоя започна с 4 гейма в полза на подаващите. При резултат 2:2, Григор осъществи пробив - 3:2 за Димитров! Милман обаче отново скоростно върна брейка - 3:3, след което спечели сервис-гейма си за 4:3. Гришо изравни - 4:4. Зададе се маратонски сервис-гейм на Джон, австралиецът съумя да отрази точка за пробив и поведе с 5:4. Гейм на нула за Григор и 5:5. Сервис-гейм в актива и на Милман - 6:5 за австралиеца. Експресно подаване за Димитров и 6:6.

Джон Милман поведе с 1:0 точки в тайбрека - ас. След това Милман осъществи 2 мини-брейка за 3:0. Гришо обаче отвърна с поредица от 4 точки. 4:3 за нашия. Милман отговори с 2 точки след негов сервис - 5:4 за австралиеца. Димитров изравни за 5:5, след което Джон осъществи мини-пробив и подава при 6:5. Френетично разиграване, Григор отрази мачбол - 6:6. Точка за Милман - 7:6 за Джон. 7:7 - Гришо отрази втори мачбол. Още един добър сервис на Димитров и 8:7 за хасковлията. Мощен сервис на австралиеца и 8:8. Мини-брейк за Григор Димитров, още една точка за Гришо и 10:8 за нашия!

Резултатът в сетовете стана 1:1.

Димитров осъществи ключов пробив в третия сет за 3:1, а след това затвърди преднината си 4:1. До края на мача Милман не осъществи обрат. 6:3 за Гришо в решителната трета част на двубоя! Драматичен успех за най-добрия български тенисист.

В надпреварата на двойки, която се провежда в момента, Григор показа, че се намира в много добра форма. Заедно с Райън Харисън, Гришо е на полуфиналите на въпросното състезание, тандемът вече записа 2 победи.

Така пред Димитров се отваря възможност да атакува две титли за старт на 2018-а. За целта Григор се нуждае от още 5 успеха на кортовете в Бризбейн.

Нещо повече, българин има всички основания да атакува първото място в Тура през кампанията, исторически момент за родния спорт.

"Джон игра страхотно. Благодаря на всички, които останаха по трибуните. Радвам се, че отново съм в Австралия. Щастлив съм, че успях да се боря на корта и да постигна една страхотна победа от тази гледна точка. Вдъхновен съм и съм развълнуван от възможността да играя от тази позиция (номер 3 в ранглистата). Обичам турнирите в Австралия. Той ме накара да играя на границата на възможностите си в тайбрека. Знаех, че към мен има много по-големи очаквания. Наистина съм вдъхновен, че успях да спечеля един толкова равностоен и напрегнат мач. Мисля, че от психическа и физическа гледна точка съм добре подготвен", заяви Гришо след победата, на въпроси на бившия си треньор Роджър Рашийд. Григор каза хубави думи и за самия Рашийд, обръщайки се към един от важните наставници в кариерата си.

Двубоят между Димитров и Кайл Едмънд ще е на Централния корт "Пат Рафтър Арена" и ще започне не преди 11:00 часа българско време, в петък.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите