ИЗВЪНРЕДНО: Лудогорец загуби от Мидтиланд

76550
на 26.08.2020

Настоящият футболен шампион на България Лудогорец отпадна в квалификациите на Шампионска лига тази кампания. Във втория квалификационен кръг от надпреварата разградчани загубиха с 0:1 от датския действащ първенец Мидтиланд.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Двубоят се проведе на „Хювефарма Арена”. Като "орлите" определено могат да са недоволни от съдийството в мача. Спорът се състоя без фенове по трибуните заради мерки срещу коронавируса. Брумадо реализира единственото попадение в срещата, бележейки за гостите в 78-ата минута.

Победителят в двубоите в пресявките на ШЛ се определя в 1 мач този сезон. Лудогорец ще продължи участието си в евротурнирите в квалификациите на Лига Европа.

Святченко шутира опасно в 8-ата минута, а Ренан парира топката. Мабил в 22-ата минута стреля от близка дистанция, а кълбото излезе в аут покрай дясната странична греда, късмет за Лудогорец в ситуацията. До 33-ата минута последваха още няколко опасни атаки на гостите от Дания. До края на първото полувреме се зададоха по-солидни минути за "зелените". Гол през първите 45 минути на двубоя обаче не падна.

Второто полувреме започна с натиск на гостите като между 46-ата и 50-ата минута се стигна до 2 много опасни атаки на Мидтиланд. Краев в 54-ата минута стреля от сравнително близка дистанция, а кълбото излезе в аут.

В 64-ата минута Каули шутира силно, а топката срещна ръката на играч на гостите в наказателното поле. Реферът обаче не посочи бялата точка, може да се каже, че "орлите" определено са ощетени в ситуацията. Непосредствено след това пък футболист на Мидтиланд изчисти кълбото от голлинията. Каули Оливейра стреля и в 70-ата минута от добра позиция, но не сполучи.

Влезлият като резерва за гостите Жуниор Брумадо реализира в 78-ата минута. Останаха впечатления, че при головата атака за Мидтиланд можеше да бъде отсъден фаул срещу вратаря Ренан при борба за висока топка.