ИЗВЪНРЕДНО: Лудогорец напред в Лига Европа...

57193
на 12.12.2019

Лудогорец направи 1:1 като домакин на Ференцварош в изключително важен последен мач от група "Н" на Лига Европа. Така разградчани се класират за 1/16-финалите на престижния турнир.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В 20-ата минута гостите претендираха изключително бурно за дузпа за игра с ръка на защитник на Лудогорец в наказателното поле. Реферът пък не посочи бялата точка.

В 24-ата минута Джоди Лукоки с прецизен изстрел реализира - 1:0 за разградчани, много майсторска асистенция на Марселиньо.

Фримпонг шутира от близка дистанция в 37-ата минута, а топката се отби в лявата странична греда и не пожела да влети в мрежата, късмет за разградските "орли" в ситуацията.

Исаел от Ференцварош в 68-ата минута пропусна от много близка дистанция. В заключителните минути на спора Марселиньо беше близо до отбелязване на попадение, но играч на гостите изчисти кълбото от голлинията.

В последните секунди на добавеното време пък Сигневич вкара за 1:1.

Лудогорец се нуждаеше само от точка в двубоя, за да се класира за следващата фаза на турнира. Унгарският клуб пък гонеше 3 пункта, за да продължи напред към 1/16-финалите на надпреварата.

Лудогорец - Ференцварош 1:1

Голмайстори: Джоди Лукоки (24'), Николай Сигневич (90+5')

На крайното първо място в карето се нареди Еспаньол. ЦСКА (Москва) пък остана на четвъртата позиция в подреждането.

В началото на сезона Ференцварош отстрани Лудогорец в пресявките за класиране за групите на Шампионска лига. В последствие и двата тима влязоха в каретата на ЛЕ, а разградчани пък победиха в настоящата група с убедителен резултат Ференцварош в мача в Унгария.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Лудогорец: Илиев, Недялков, Григоре, Терзиев, Сисиньо, Баджи, Анисе, Марселиньо, Лукоки, Вандерсон, Кешерю

Треньор: Станислав Генчев

Ференцварош: Дибуш, Фримпонг, Зубков, Харатин, Сигер, Ботка, Блажич, Хейщер, Боли, Исаел, Нгуен

Треньор: Сергей Ребров

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград

Съдия: Матей Юг, Словения

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)