ИЗВЪНРЕДНО! Нова драма с Гришо - нашият аут от Рим! Минути преди рождения ден на Григор - Делпо с неприятен "подарък" - скандален край на мача

НАЙ-ВАЖНОТО

55649
на 15.05.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Нова драма с Гришо - нашият аут от Рим! Минути преди рождения ден на Григор - Делпо с неприятен подарък - скандален край на мача

Гришо Димитров записа драматична загуба на Мастърса в Рим. Родният любимец отстъпи с 1:2 сета в гладиаторска битка с Хуан Мартин дел Потро. 6:3, 2:6, 3:6 в отделните части. Гришо утре ще празнува 26-ия си рожден ден, а Кулата от Тандил направи не много приятен "подарък" на хасковлията.

Двубоят се проведе на Централния корт. Делпо е бивш номер 4 в света. Като жребият бе труден както за Григор, така и за Дел Порто. Българинът и аржентинецът имат общо вече 5 двубоя в съперничеството си, а Хуан води с убедителното 5-0 победи.

Гришо е под номер 11 в световната тенис-ранглиста при мъжете, опонентът му е 34-ти в подреждането към момента. Южноамериканецът има в богата си кариера титла от Откритото първенство на САЩ.

На Мастърса в Мадрид преди дни, Димитров победи убедително с по 2:0 Филип Колшрайбер и Иво Карлович. Родният тенисист отпадна в 3-ия кръг след драматичен мач с Доминик Тийм и 2:1 сета в полза на Доминатора.

Делпо не участва в надпреварата, той прекрати и участието си на турнира в Ещорил заради семейна драма. Асът се прибра в Аржентина, заради смъртта на дядо си.

Мачът в Рим започна със серия от геймове за подаващите. В гейм номер 1 Димитров изпита проблеми, но отрази възможности за пробив. Дел Потро удържа трудно втория си сервис-гейм. Така се стигна до резултат 2:2 без брейкове. 3:2. В този момент Гришо включи турбото и осъществи пробив - 4:2. Затвърждаване на преднината - 5:2. Два гейма без брейк - 5:3, 6:3 и Гришо бе на сет от първи успех срещу Кулата от Тандил.

Подобно на сблъсъка с Тийм, Димитров не съумя да донатисне съперника си в ключов момент. Делпо стартира под пара сет номер 2 и поведе с 3:0 (един брейк). Нов пробив - 4:0 за Хуан. Брейк и за Гришо - 4:1. 4:2, 5:2 - два гейма за сервиращите. Брейк за аржентинеца и 6:2.

Решаващият сет номер 3 започна без пробиви. Делпо стартира частта на сервис - 1:0 за Хуан. 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3. В този момент последваха 2 маратонски гейма. И в двата успехът бе за Кулата от Тандил. 5:3. Григор Димитров счупи тенис-ракетата си от яд, а Деп Потро сервира за мача. 6:3 и Гришо отпада от Мастърса в Рим. В следващия кръг южноамериканецът ще играе с Кайл Едмънд.

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)