ИЗВЪНРЕДНО: Нова драма с Гришо, този път обаче... (ОБНОВЕНА)

ХИТ СПОРТ

114606
на 31.07.2019

Григор Димитров започна участието си в ATP 250 турнира на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с драматична победа. Гришо надви с 2:1 сета Стийв Джонсън (САЩ) в трилър от първия кръг на състезанието.

7:6 (4), 4:6, 7:6 (5) в отделните части.

Мачът се проведе на Централния корт и предложи редица обрати. Григор ще играе във втория кръг срещу поставения под номер 2 в основната схема на надпреварата Гуидо Пея (Аржентина).

Димитров вече води в съперничеството с Джонсън с 5:2 победи. 29-годишният американец Стийв Джонсън е под номер 94 в тенис-ранглистата към момента. Гришо беше в серия от няколко поражения в спорове от Тура (част, от които много драматични), но в днешната среща съумя да се измъкне от трудни ситуации и зарадва многобройните си фенове с хубав успех.

Двубоят започна с маратонски сервис-гейм на Джонсън, Стийв парира възможност за брейк и поведе с 1:0 гейма. Последва пробив за Джонсън като Димитров допусна двойна грешка в последната точка на гейма. Бързо подаване за Стийв и 3:0 в негова полза до първата почивка в спора.

Заформи се поредица от геймове в полза на сервиращите като при резултат 4:2 Джонсън отрази точка за брейк и увеличи аванса си на 5:2. Бързо подаване за Гришо и 3:5.

Пробив на нула за Димитров, Гришо намали пасива си в сета до 4:5.