ИЗВЪНРЕДНО: Огромен футболен трилър в Кърджали, ЦСКА напред за Купата...

65833
на 05.12.2019

Грандът ЦСКА победи с 1:0 като гост бойкия тим на Арда (Кърджали) в осминафинален двубой за Купата на България. Срещата бе изключително драматична.

Още преди да изминат 70 секунди от мача Али Соу се възползва от грешка в отбраната на домакините и реализира за 1:0 за столичани.

До 20-ата минута последваха 3 много опасни положения на Арда като при една от ситуациите топката влетя в мрежата, но попадението не беше зачетено поради засада. В 29-ата минута Малинов от "червените" стреля от не лоша позиция, но ударът му не беше от най-прецизните.

Гаич от Арда шутира от близка дистанция в 47-ата минута, а кълбото срещна лявата странична греда и не пожела да влезе във вратата. Малшанс за домакините.

В 67-ата минута голмайсторът на "армейците" Али Соу получи директен червен картон за избутване, а Хасани втори жълт - респективно също червен картон. Създадоха се съмнения, че можеше реферът да остави на терена и двамата играчи, в крайна сметка главният съдия прецени, че има достатъчно основания да изгони по един футболист от двата отбора.

Малко по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на ЦСКА, а главният рефер не посочи бялата точка. Последваха няколко пропуска за "червените" при контраатаки.

А в добавеното време на срещата още едно попадение на Арда беше отменено заради засада. Този път ситуацията беше изключително тънка като домакините претендираха бурно. Голът обаче не беше зачетен от съдийската бригада.

"Армейците" са крайно амбицирани да спечелят трофея, след като шансовете им за титла в шампионата този сезон намаляха драстично след много колеблив старт на първенството за "червените".

Както е известно, в тази фаза на надпреварата за Купата продължаващите напред клубове се определят в един мач.

Треньорът на Арда Белчев е бивш наставник на ЦСКА, а двубоят днес предложи много драматични футболни моменти, здрава битка и повече шанс за "армейците" в спора.

ТИТУЛЯРИТЕ:

АРДА: Иван Караджов, Зоран Гаич, Илиас Хасани, Атанас Кръстев, Деян Лозев, Румян Ховсепян, Емил Мартинов, Дарен Сидоел, Александър Георгиев, Иван Коконов, Спас Делев

Старши треньор: Стамен Белчев

ЦСКА: Густаво Бусато, Пламен Гълъбов, Раул Албентоса, Петър Занев, Брадли Мазику, Кристиян Малинов, Валентин Антов, Тиаго Родригес, Жеферсон, Евандро, Али Соу

Старши треньор: Милош Крушчич

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: "Арена Арда", град Кърджали

ПИК TV! ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Депутати се ритаха в кулоарите. Искрен Митов: Грозни сцени и глупост (ВИДЕО) ПИК TV! ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Депутати се ритаха в кулоарите. Искрен Митов: Грозни сцени и глупост (ВИДЕО)