ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма за Купата - Локо шокира ЦСКА след дузпи, "смърфовете" ликуват... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

209697
на 01.07.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма за Купата - Локо шокира ЦСКА след дузпи, смърфовете ликуват... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Локомотив (Пловдив) победи след дузпи ЦСКА във финала за Купата на България.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Резултатът в редовното време и продълженията бе 0:0. А Локо спечели турнира след 5:3 при дузпите. Малинов от "армейците" получи червен картон в 115-ата минута.

"Смърфовете" триумфираха в миналогодишното издание на надпреварата, а сега защитиха трофея и отново ликуват. "Червените" пък за последно вдигнаха Купата през 2016 година. "Армейците" гонеха днес своята 21-а Купа на България, но не сполучиха. Успехът за Локо (Пд) е голям - втори пореден краен триумф в състезанието.

Срещата тази вечер се проведе на Националния стадион "Васил Левски". На трибуните бяха допуснати до 6 000 привърженици на тим финалист. Феновете създадоха страхотна атмосфера. Мачът протече при предприети редица противоепидемични мерки.

Министърът на спорта Красен Кралев и министърът на здравеопазването Кирил Ананиев дойдоха на стадиона, за да видят дали се спазват въпросните мерки, а и да изгледат важния двубой. Селекционерът на националния ни тим по футбол Георги Дерменджиев също проследи срещата на "Васил Левски".

Без по-опасни голови положения в първите 16 минути на двубоя. В 17-ата минута Евандро от столичани излезе на добра стрелкова позиция, но отправи колеблив шут. В 35-ата минута централният нападател на Локо Анте Аралица поиска дузпа, а съдията Кабаков прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка. Малко преди края на първото полувреме капитанът на ЦСКА Петър Занев стреля опасно с глава, а Мартин Луков парира топката.

В 72-ата минута влезлият като резерва Енрике Рафаел отправи изстрел към вратата на Локомотив, а Луков отново се намеси умело. Преди това пък "смърфовете" изразиха претенции за червен картон на Али Соу като нападателят на "армейците" получи жълт картон в ситуацията. Тиаго шутира силно в 82-ата минута, а Мартин Луков пак прояви класа на вратата на Локо. Броени минути по-късно Брадли Мазику от ЦСКА се озова на стрелкова позиция, но не сполучи. Така редовните 90 минути завършиха при резултат 0:0.

Превес за "червените" в притежанието на топката през първото продължение, но без чисти голови положения от 91-ата до 105-ата минута.

В 115-ата минута Кристиян Малинов получи втори жълт, респективно червен картон. Резултатът на таблото обаче се запази непроменен, а Илко Пиргов влезе в 120-ата минута да пази за Локо при последвалите решаващи изпълнения от бялата точка.

ПРИ ДУЗПИТЕ:

1:0 за Локомотив - Д.Илиев е точен.

1:1 Занев бележи за ЦСКА.

2:1 за Локо - Алмейда реализира.

2:1 за Локомитив, пропуск на Соу.

3:1 за Локо - Карагерен прецизен от бялата точка.

Жеферсон бележи и намалява пасива на "червените" - 2:3.

Малонга е точен за 4:2 за Локомотив (Пловдив).

4:3 за Локо - Кери вкарва за ЦСКА.

Момчил Цветанов реализира - 5:3 за "смърфовете". Локомотив начело с треньора Бруно Акрапович печели за втори пореден път Купата на България!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: Бусато; Турицов, Антов, Занев, Мазику, Пинто, Малинов, Кери, Тиаго, Евандро, Соу

Старши треньор: Милош Крушчич

ЛОКО ПД: Луков; Петрович, Алмейда, Масоеро, Карагарен, Умарбаев, Салинас, Витанов, Томашевич, Аралица, Д. Илиев

Старши треньор: Бруно Акрапович

СЪДИЯ: Георги Кабаков

СТАДИОН: "Васил Левски"

ЕТО И ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ ОТ СЪБИТИЕТО:

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите
ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ