ИЗВЪНРЕДНО: Огромна драма на корта, в жестока битка - леден душ за Гришо... (ОБНОВЕНА)

162325
на 27.09.2019

Григор Димитров инкасира много драматично поражение в 1/4-финален двубой на АТП 250 турнира в Ченду (Китай). Гришо загуби с 1:2 сета от Александър Бублик (Казахстан). 7:5, 6:7(9), 6:7(3) в отделните части.

Бублик отрази 2 мачбола в тайбрека на втория сет. Григор пък изоставаше с 1:4 гейма в третата част, Димитров обаче съумя да изравни - 4:4 гейма, в последствие отрази също мачбол. Така спорът стигна до решаващ дълъг гейм, в който Александър триумфира.

3:0 гейма за Григор до първата почивка в срещата (1 пробив). Бублик обаче отвърна с 3 поредни гейма (1 брейк) в своя полза. Димитров пък взе подаването си за 4:3 гейма. Последва резултат 4:4, след което Гришо пак поведе - 5:4. Александър изравни - 5:5. Подаване за Григор - 6:5 гейма. Димитров натисна мощно турбото и проби, затваряйки първия сет със 7:5.

2:1 гейма (без брейкове) за Гришо до първата почивка във втората част. В този момент Бублик поиска медицински таймаут. След подновяването на играта подаващите отново имаха превес в сета като в частта не се стигна до пробив.

Тайбрекът пък бе много драматичен, Александър Бублик отрази на свой сервис 2 мачбола и записа 11:9 точки.

Бублик поведе с 3:0 гейма до първата почивка в третия сет (1 брейк). В последствие Григор изоставаше с 1:4 гейма. Българският ас обаче не се предаде - подаване за 2:4, пробив за 3:4 гейма, сервис-гейм за Гришо и 4:4. Александър взе подаването си, повеждайки с 5:4. Димитров отрази мачбол и изравни - 5:5. Сервис-гейм в полза на Бублик - 6:5 за Саша. Подаване за Гришо и 6:6 гейма.

Бублик обаче се наложи в решаващия тайбрек. Така Александър ще спори с Лойд Харис или Жоао Соуса в полуфиналите. 22-годишният Александър Бублик към момента заема 71-о място в тенис-ранглистата при мъжете. Саша е висок близо 2 метра. Много драматично поражение на корта за Григор днес.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)