ИЗВЪНРЕДНО: Спортен трилър, в жестока битка в Китай - Гришо... (ОБНОВЕНА)

ХИТ СПОРТ

156993
на 26.09.2019

Гришо Димитров победи с 2:0 сета британеца Даниел Еванс в осминафинал на ATP 250 турнира в Ченду (Китай).

7:5, 7:5 в отделните части.

Радек Щепанек (много важен специалист от щаба на Григор) наблюдава мача от трибуните.

Срещата стартира със сервис-гейм на нула в полза на Димитров. Еванс взе подаването си за 1:1 гейма. След това Гришо отрази точка за пробив и поведе с 2:1 гейма. И Даниел парира възможност за брейк - 2:2. Поредицата от геймове в полза на подаващите продължи - 3:2 за Григор, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

В този момент Гришо осъществи пробив на 15 и затвори първия сет със 7:5 гейма.

3:0 гейма за Димитров до първата почивка във втората част (1 брейк). Стигна се до преднина 5:2 за Григор. Еванс обаче записа серия от 3 поредни гейма (1 пробив) и резултатът в сета стана 5:5. Подаване в полза на Гришо - 6:5. Брейк за Димитров - 7:5. Победа за Гришо.

Двубоят бе първи за Григор Димитров след страхотното му представяне на US Open 2019.

На четвъртфиналите българинът ще срещне Александър Бублик (Казахстан) или Джордан Томпсън (Австралия). 29-годишният Даниел Еванс е под номер 48 в тенис-ранглистата при мъжете към момента. Хубав успех за Григор днес в тежка спортна битка.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)