ИЗВЪНРЕДНО: Пиронкова с драматично поражение от Серина Уилямс, Цвети се представи страхотно на US Open 2020 (ОБНОВЕНА)

Тенис

229391
на 09.09.2020

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Цветана Пиронкова инкасира поражение с 1:2 сета от 6-кратната шампионка на сингъл на US Open Серина Уилямс. Загубата на Цвети дойде в мач от 1/4-финалите на тазгодишното издание на Откритото първенство на САЩ.

Двубоят се проведе на Централния корт "Артър Аш". Пиронкова поведе с 1:0 части и имаше ранен пробив във втория сет, но Уилямс стигна до пълен обрат в мача.

6:4, 3:6, 2:6 в отделните части.

ЕТО КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА:

Серина Уилямс поведе с 2:1 гейма до първата почивка в мача, без пробиви. Цвети пък изравни 2:2 и проби за 3:2 гейма. Подаване за Цветана - 4:2. Серина взе сервис-гейма си за 3:4. Цвети записа подаване за 5:3. Уилямс отрази 2 сетбола - 4:5. Пиронкова взе сервис-гейма си за 6:4. 1:0 сета за Цвети!

Цветана осъществи брейк за 1:0 гейма в началото на втората част. Серина обаче проби светкавично за 1:1 гейма. Подаване за Уилямс и 2:1 гейма за американката. Цвети отрази точка за пробив - 2:2. Бърз сервис-гейм за Серина - 3:2 за Уилямс. Оформи се поредица от геймове за подаващите - 3:3, 4:3 за американката. Серина съумя да осъществи брейк за 5:3, а след това взе сервис-гейма си за 6:3 с няколко феноменални начални удара. 1:1 сета.

Решаващата трета част започна с маратонски гейм, в който Уилямс проби. Серина взе и подаването си за 2:0 гейма. Цвети записа сервис-гейм за 1:2 до първото прекъсване в третия сет. Заформи се серия от геймове за подаващите - резултат 3:2 гейма за Уилямс. Серина съумя да спечели поредица от геймове, затваряйки срещата след 6:2.

Пиронкова се завърна на корта след 3-годишно отсъствие от турнири и достигна до финалната осмица на US Open 2020, губейки само един сет в състезанието по пътя към днешния мач. Цвети се представя феноменално на кортовете в Ню Йорк и заслужи редица суперлативи. Пиронкова игра много силно и днес, но Уилямс показа отново защо е толкова велика тенисистка. Това е първи 1/4-финал за Цветана на US Open. Серина ще играе на 1/2-финалите с Виктория Азаренка или Елизе Мертенс.

Серина Уилямс има 23 титли на единично от Големия шлем. Пиронкова и С.Уилямс са се срещали на корта вече пет пъти, като Цвети все още няма победа срещу легендарната американска тенисистка.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО) Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО)