ИЗВЪНРЕДНО! Роден фурор! Цвети и Гришо с блестящи победи в Лондон

ХИТ СПОРТ

47907
на 04.07.2017

Български фурор в столицата на Англия. Уникални Цвети и Гришо. Родни победи без загубен сет на престижната надпревара. Григор Димитров стартира на любимия си Уимбълдън по блестящ начин. Гришо обича да играе в Лондон, а сега може да се изправи срещу легендата Федерер. За целта Димитров щурмува своя поток, евентуален мач с Роджър се задава на 1/8-финалите.

Съперник на Григор в първия кръг беше Диего Шварцман. Балансът между двамата вече е 2:1 победи за Димитров. От този съперник Гришо загуби на финала на турнира в Истанбул през 2016 г., а по-късно през същия сезон Димитров изравни баланса на турнира в Ченгду – също след трисетов двубой.

Днес се поздрави с успех с 3:0 сета. 7:6 (4), 6:2, 6:2.

Гришо има полуфинал на Уимбълдън в кариерата си, а Диего не е сред специалистите на тревна настилка. Шварцман е под номер 37 в тенис-ранглистата при мъжете, Григор е единадесети към момента.

Хасковлията спечели първия си сервис-гейм, отразявайки 3 възможности за брейк. След, което проби на нула! Гейм на 15, преднината бе затвърдена - 3:0.

Диего обаче не се предаде в сет номер 1. Два бързи гейма, пробивът е върнат също на 0. 3:2. Сетът се завърза. Играта на Григор е на приливи и отливи. Гейм за Шварцман - равенство. Зададе се трудно подаване за Гришо, който измъкна гейма на 40. 4:3 водачество за българина. 4:4, 5:4, 5:5, поредица от геймове за сервиращите. В този момент се стигна до резултат 30:40. Сериозни проблеми за Григор при втори сервис. Димитров стигна до лесна топка на мрежата, но допусна грешка, брейк. Шварцман сервира за спечелване на сета. Пореден пробив - 6:6. Драма на корт номер 12.

Тайбрек - 1:0 за Григор в дългия сет. 1:1. Страхотен ретур - мини-пробив 2:1. Двойна грешка - 2:2. 3:2. 3:3. 4:3 Димитров с важна точка при сервис на Диего. 5:3. 6:3. 6:4. 7:4. Гришо печели сета след обрат от 5:6 при подаване на Диего.

Ранен брейк за Димитров във втория сет. "Гришо, Гришо", ехти на корта! Подкрепа от публиката за Григор. Хасковлията удържа сервиса си от 15:40. Преднината е затвърдена - 2:0, след което 2:1. 3:1. 3:2, 4:2, 5:2 - брейк. 6:2 супер сет за Димитров.

Третият сет започна отново с бърз пробив на Гришо, след което Григор доразви преднината си - 6:2 и Димитров продължава напред. В следващия кръг Гришо ще спори с Багдатис. Маркос победи с 3:0 сета Джеймс Уорд.

Междувременно Цветана Пиронкова стартира на тазгодишното издание на Уимбълдън срещу Сара Ерани. Превъзходен успех на българката - 2:0 сета. 6:1, 6:4.

30-годишната Ерани, която е финалистка от Ролан Гарос 2012, в момента е под 76 в тенис-ранглистата при дамите. Двубоят се проведе на корт №5. Цеци и Сара имат общо 5 мача помежду си. Вече 3:2 победи за Цеци. Пиронкова е със записан полуфинал в кариерата си на Уимбълдън, уверена е на кортовете в Лондон и ще се опита да осъществи пробив в турнира.

След два гейма за сервиращите и резултат 1:1, Цвети Пиронкова показа блестящ тенис - 5 поредни гейма и 6:1 за Цеци в сет номер 1.

Вторият сет предложи равностойна игра. Тенисистките размениха по брейк в средата на частта. След което при 4:4 Цвети осъществи още един пробив, съумя да спечели сервиса си от 15:40 и се поздрави с успех. В следващия кръг Пиронкова ще играе с Возняцки. Петата в схемата при дамите по-рано днес победи с 2:1 сета Бабош.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите