ИЗВЪНРЕДНО: Тотална драма в Сидни - Мико записа бърз успех, а Гришо допусна тежко поражение... (ОБНОВЕНА)

228974
на 07.01.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Тотална драма в Сидни - Мико записа бърз успех, а Гришо допусна тежко поражение...  (ОБНОВЕНА)

Отборите на България и Белгия спорят в последния дуел от група "C" на АТП Къп. Ситуацията е драматична, по-рано днес Великобритания победи с 3:0 Молдова. Родните "лъвове" са с два крайни успеха досега в карето, но се нуждаят от задължителен триумф и днес, за да продължат напред.

Временният резултат между България и Белгия в днешната спортна битка в Сидни е 1:1 победи. Страхотен успех в 2 сета на Кузманов на сингъл. След това Гофен записа обрат срещу Димитров.

В срещата на двойки за България ще играят Григор Димитров и Александър Лазаров. За Белгия пък подчертаните специалисти при тандемите - Сандер Жил и Йоран Флиген. В последния момент Лазаров смени Мико Кузманов (първоначално заявен за мача).

Решаващият спор е насрочен за 13:55 българско време.

При краен успех нашите ще излязат от груповата фаза (като първи в карето) и ще играят в четвъртък в четвъртфиналите с домакините от Австралия. Междувременно и великобританците, и белгийците имат шансове да продължат към Топ 8 на престижното състезание дори като два от най-добрите втори тима в групите, за родните национали 2-то място обаче вече не съществува като опция.

Във втория мач от дуела, капитанът на родния състав Григор Димитров отстъпи на Давид Гофен (11-и в ранглистата) с 1:2 сета. 6:4, 2:6, 2:6 в отделните части.

Гришо осъществи ранен брейк за 2:0 гейма. След това Димитров парира 3 последователни възможности за пробив и поведе с 3:0. Гофен отрази точка за брейк и намали пасива си - 1:3. Пробив за Давид и изоставането му стана само 2:3. Брейк за Гришо - 4:2. Нов пробив и за Гофен, след което подаване за Давид и 4:4. Григор парира точка за брейк и поведе с 5:4. Димитров затвори сета след страхотен уинър за пробив и 6:4.

Гофен поведе с 3:0 гейма до първата почивка във втората част (2 брейка). Гришо проби за 1:3. Давид обаче пак осъществи брейк, а след това взе подаването си за 5:1. Белгиецът записа сета с 6:2.

Давид Гофен проби в третия сет за 2:1 в негова полза. Гофен взе подаването си за 3:1. Сервис-гейм за Григор - 2:3. Давид отрази 2 възможности за брейк и поведе с 4:2. Пробив за Гофен - 5:2. Сервис-гейм за Давид и 6:2 за него.

В откриващия двубой на вторите ракети Димитър Кузманов надви с 2:0 сета Стив Дарсис (номер 200 на сингъл в ранглистата на АТП към момента). 6:0, 6:3 в отделните части.

Кузманов отрази точка за пробив, за да поведе с 1:0 гейма, след това Мико проби за 2:0 и взе подаването си за 3:0 гейма. Брейк за Димитър - 4:0. Кузманов парира точка за пробив и взе сервис-гейма си - 5:0. Мико затвори първия сет с брейк за 6:0!

Дарсис проби във втората част, повеждайки с 3:2 гейма. Кузманов обаче върна брейка светкавично - 3:3. Сервис-гейм за Мико - 4:3.

Кузманов поиска медицински таймаут. След кратко прекъсване играта бе подновена. Мико стисна зъби и проби за 5:3. Подаване за Кузманов - 6:3. Прекрасен Димитър Кузманов! Победа за България.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!!!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
СКАНДАЛНО БЕЗДЕЙСТВИЕ: Още не са разпитвали Бойко Рашков и Асен Василев за ОПГ-то в митниците (ВИДЕО) СКАНДАЛНО БЕЗДЕЙСТВИЕ: Още не са разпитвали Бойко Рашков и Асен Василев за ОПГ-то в митниците (ВИДЕО)