ИЗВЪНРЕДНО: Уникален триумф за Джокович в Мелбърн...

119681
на 02.02.2020

Новак Джокович (Сърбия) победи драматично с 3:2 сета Доминик Тийм (Австрия) във финала на Аустрелиън Оупън 2020 при мъжете. Мачът се проведе на митичния централен корт - "Род Лейвър Арена" и предложи 4-часова епична спортна битка.

6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4 за Ноле в отделните части.

Джокович е вече 17-кратен шампион на сингъл в Шлема. Ноле има рекордните 8 титли на Аустрелиън Оупън и защити миналогодишния си трофей от Мелбърн. С най-много купи от Големия шлем при мъжете е Роджър Федерер (Швейцария) с 20 към момента. Рафаел Надал (Испания) е с 19. А 32-годишният Новак затваря Топ 3 засега и е амбициран към застигане на Роджър и Рафа.

Тийм не можа и днес да стигне до първата си титла от Шлема. Доминик игра финали на "Ролан Гарос" в последните 2 кампании, но отстъпи от Краля на клея - Надал.

26-годишният Доминик Тийм-Доминатора показа страхотна форма в предходните си срещи в Мелбърн, надвивайки в тежки битки - Александър Зверев (Германия) и Рафаел Надал. Джокович пък победи друг велик шампион Федерер в полуфиналите.

Новак поведе с 3:0 гейма (1 пробив) до първата почивка в двубоя днес. Доминик обаче изравни - 4:4 гейма. Ноле пък затвори частта с пробив за 6:4.

Тийм направи 2 брейка във втория сет срещу 1 за Джокович и след 6:4 гейма за Доминик резултатът в частите стана 1:1.

Получи се известно напрежение между съдията на мача и Новак Джокович. То беше породено от реферски отсъждания свързани с времетраенето при подготовка на сервис от Новак и съответно последвала може да се каже остра реакция от страна на Ноле.

Тийм пък стартира третия сет с пробив, а след това отрази точка за брейк и поведе с 2:0 гейма. Нов пробив за Доминатора - 3:0. Австриецът запази преднината си в частта и я затвори след 6:2.

Джокович отрази точка за брейк и поведе с 2:1 гейма до първата почивка в четвъртия сет. Ноле проби за 5:3 и взе частта с подаване за 6:3.

Новак осъществи брейк за 2:1 гейма в решаващия пети сет. Джокера отрази 2 възможности за пробив и поведе с 3:1 гейма. Джокович запази преднината си и триумфира след 6:4.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)