BG EN

Изслушват Борис Велчев за Ситнилски на 4 декември

ЧАС ПИК

Изслушват Борис Велчев за Ситнилски на 4 декември

6158
на 28.10.2013
Изслушват Борис Велчев за Ситнилски на 4 декември
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият главен прокурор и настоящ конституционен съдия Борис Велчев ще бъде изслушан по дисциплинарното дело срещу члена на Висшия съдебен съвет (ВСС) Камен Ситнилски на 4 декември, пише "Труд".

Процесът, на който ще трябва да се реши дали Ситнилски да бъде уволнен от ВСС, няма изглед да приключи до края на годината.

Дисциплинарното дело срещу висшия магистрат започна, след като бяха огласени записи на разговори между прокурори, в които се обсъжда и лобира за избирането му за член на съвета.

Вчера показания по случая дадоха част от участниците в подслушаните разговори - членът на ВСС Румен Боев, отстраненият от длъжност апелативен прокурор на Бургас Емил Христов, окръжният обвинител на Хасково Иван Ванчев и шефката на Окръжния съд в Хасково Миглена Тянкова. Те отказаха да съобщят на журналистите какво са говорили пред дисциплинарния състав. "Труд" научи, че е трябвало да обясняват дали знаят за натиск прокурорите да изберат Ситнилски за свой представител в съвета. Всички отрекли да се е случвало нещо подобно.

Междувременно прокуратурата отказа да образува дело за хулиганство за това, че край ВСС бяха разлепени фалшиви некролози на Ситнилски. Обвинителите са преценили, че това не е престъпление, а форма на протест. Ситнилски ще обжалва.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК