Индепендиенте изпадна за първи път в историята си

4118
на 16.06.2013

Индепендиенте, който е рекордьор по спечелени трофеи Копа Либертадорес (7 пъти), за първи път в историята си изпадна от аржентинската елитна лига.

В предпоследния кръг от шампионата тимът от Авелянеда се нуждаеше от задължителна победа в домакинския мач срещу Сан Лоренсо, но вместо това отстъпи с 0:1. Единственото попадение беше реазилирано от Анхел Кореа в 60-ата минута.

Според регламента на аржентинското първенство точките, спечелени от един клуб в рамките на последните три календарни години, се делят на броя изиграни мачове. След проведените сметки последните отбора в класирането изпадат, а 17-ия и 18-ия играят баражи срещу третия и четвъртия от втора дивизия.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден от новата седмица - понеделникът е труден за Лъвовете и носи проблеми на Водолеите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден от новата седмица - понеделникът е труден за Лъвовете и носи проблеми на Водолеите
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Емил Радев разсипа Киро и Денков - обвини ги за провала на България със сухопътния Шенген. Асен Василев допуснал огромен гаф, докато бил финансов министър (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Емил Радев разсипа Киро и Денков - обвини ги за провала на България със сухопътния Шенген. Асен Василев допуснал огромен гаф, докато бил финансов министър (НА ЖИВО)