Истински герои! Волейболистите ни изстрадаха победата срещу Холандия, "лъвовете" отиват на четвъртфинал на Европейското! (снимки)

15714
на 11.10.2015
Истински герои! Волейболистите ни изстрадаха победата срещу Холандия, лъвовете отиват на четвъртфинал на Европейското! (снимки)

Волейболистите на България изстрадаха победата срещу Холандия в мач от 3-ия кръг на Група "А" на европейското първенство по волейбол в България и Италия, който се игра в столичната зала“Арена Армеец”.

Първият гейм на срещата започна напълно равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за "трикольорите" - 8:7 след грешка в атака на Дик Коой от холандците. Последваха силна атака и ас на Кай Ван Дайк и 9:8 за "лалетата". Играта продължи точка за точка до 13:13, след което последваха два мини обрата и Холандия продължи да води с 15:14 след блок-аут на Коой. Втората техническа пауза дойде при 16:15 за холандците след нов блок-аут на Ван Дайк. Последва контра на Йерун Раувердинк и 17:15. Постепенно България стигна до равенство при 19:19 след сервис в аут на Роб Бонте и ас на Николай Пенчев и дори поведе с 20:19 след технично отиграване при мрежата на Владимир Николов. Прекъсването, което поиска Хидо Фермюлен, даде ефект и Холандия обърна при 22:21 след директна точка на Раувердинк. Последваха две грешки на холандците и 23:22 за "лъвовете". Двата тима продължиха да се "захапват" в резултата до 27:27, след което България измъкна гейма с 29:27 след блок-аут на Владо Николов и отличен ас на Ники Пенчев, пише sportal.bg.

И втората част тръгна равностойно до 5:5, след което България дръпна с 8:5 след атака на Ники Пенчев последвана от два отлични блокади на Виктор Йосифов и Владо Николов. Въпреки усилията на "лалетата, българите запазиха преднината си до 14:11 след страхотен блок на Ники Пенчев. България продължи да води до 16:13 след технично пускане на разпределителя Георги Братоев. След това се разбра, че титулярното либеро на българския тим Теодор Салпаров е получил разтежение и трябва да бъде сменен. Последваха близо 10 минути разправии и консултации между двата треньорски щаба и съдийската маса, след което на полето се появи Владислав Иванов с жълт сигнален потник. Това прекъсване като повлия и Холандия обърна до 17:16 в своя полза след две атаки на Дик Коой и Йерун Раувердинк и две грешки на българите. Въпреки тайм-аута за Пламен Константинов, последваха нова атака на Коой и аут на Тодор Алексиев - 19:16 за "лалетата". Разликата нарасна до 22:18 след ас на Кай Ван Дайк. В крайна сметка Холандия затвори гейма в своя полза при 25:20 след сервис в аут на Георги Братоев и изравни на 1:1.

В началото на третия гейм Холандия бързо поведе с 6:2 след три отлични блокади на Роб Бонте и разпределителя Нимир Абдел-Азиз и мощен ас на Кай Ван Дайк. Въпреки прекъсването за Пламен Константинов, разликата нарасна до 8:3 след нов успешен блок на Бонте. След това в игра се появи втория разпределител на България Любомир Агонцев. Последваха атака през центъра на Теодор Тодоров и две силни контри на Владо Николов и 8:6. Постепенно "лалетата" върнаха две точки за 13:9 след грешка от сервис на Мирослав Градинаров и контра на Ван Дайк. Двата тима продължиха равностойно до втората техническа пауза, която дойде при 16:12 за холандците след поредна силна атака на Ван Дайк. Постепенно "трикольорите" отново стопиха изоставането си до 17:19 след атака на Владо Николов и аут на Дик Коой. Холандия веднага си върна двете точки за 21:17 след блок-аут на Коой и контра на разпределителя Абдел-Азиз. Прекъсването за Пламен Константинов даде ефект и България изравни при 22:22 след три страхотни изяви на Ники Пенчев, Владо Николов и Миро Градинаров и аут на Йерун Раувердинк. "Лъвовете" дори дръпнаха с 23:22 след фантастично спасяване на Владо Иванов и контра на Градинаров. Холандците веднага обърнаха до 24:23 в своя полза след блок-аут на резервата Нийлс Клапвайк и аут на Владо Николов. Капитанът на България веднага се реваншира и 24:24. "Трикольорите" стигнаха и до геймбол при 25:24 след страхотна блокада на Виктор Йосифов. В крайна сметка България спечели гейма с 28:26 след силна атака и мощен ас на Миро Градинаров.

Четвъртата част стартира малко по-добре за холандците, които поведоха с 3:1 след грешка от сервис на Миро Градинаров и контра на Дик Коой. България успя да изравни при 4:4 след отлична атака на Владо Николов и страхотен блок на Ники Пенчев. "Лалетата" веднага си върнаха преднината при 6:4 след грешка на мрежата на Ники Пенчев и блокада на Себастиян ван Бемелен. Техническата пауза пък дойде при 8:6 за Холандия след блок-аут на Йерун Раувердинк. Последваха блок-аут на Кай Ван Дайк и грешка на Ники Пенчев и 10:6. Постепенно "трикольорите" намалиха до 12:13 след две грешки на холандския плеймейкър Нимир Абдел-Азиз. България дори изравни при 14:14 след бърза атака през центъра на Теодор Тодоров и ас на Ники Пенчев. Холандия моментално си върна предимството при 16:14 след прехвърлена топка на Абдел-Азиз и отлична блокада на ван Бемелен. Последва атака в аут на Миро Градинаров - 17:14 и тайм-аут за Пламен Константинов. Това помогна и България намали на 16:17 след страхотна атака на Владо Николов и контра блок-аут на Виктор Йосифов, но холандците веднага си върнаха преднината при 19:16 след атака на Раувердинк и контра на Коой. Последваха два невероятни блока на Йосифов и завърналия се в игра Георги Братоев и аут на Коой и 19:19. Тайм-аутът за Хидо Фермюлен, даде ефект и Холандия отново поведе с 21:19 след нова атака на Ван Дайк и блок на Роб Бонте. "Лъвовете" стигнаха до ново равенство при 23:23 след две отлични атаки на Владо Николов. В крайна сметка Холандия спечели гейма с 25:23 след атака на влезлия като резерва Нийлс Клапвайк и контра на Раувердинк, с което вкараха мача в тайбрек.

В последния гейм отново всичко бе много оспорвано. Волейболистите ни и холандците се бораха за всяка точка. Все пак извоювахме победата с 15:17.

БЪЛГАРИЯ - ХОЛАНДИЯ 0:0 (0:0)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Пламен Константинов

ХОЛАНДИЯ: Нимир Абдел-Азиз, Кай Ван Дайк, Дик Коой, Яспер Дифенбах, Йерун Раувердинк, Роб Бонте - Хайс Йорна-либеро

Старши-треньор: Хидо Фермюлен.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)