ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мондиал 2026 се превърна в турнира с най-много зрители по стадионите в цялата история на надпреварата. Новият връх беше достигнат, след като беше премината границата от 3,6 милиона фенове. Това се случи снощи на мачовете Еквадор - Германия и Кюрасао - Кот д'Ивоар.
Досегашният рекорд за най-висока посещаемост принадлежеше на Световното през 1994 г., чийто домакин бяха единствено Съединените щати. Тогава по трибуните на стадионите присъстваха общо 3,5 милиона зрители.
Сега обаче тепърва ще се играят още и още двубои, което означава, че бройката присъстващи на стадионите ще нарасне драстично.
С изиграни 52 мача Мондиалът, на който станахме четвърти в света, имаше средна посещаемост от 68 626 фенове на двубой.
За сравнение, настоящият турнир, с 56 изиграни срещи до момента от общо предвидени 104, има средно по 64 381 зрители.


