BG EN

Китай отрича кибератака срещу Канада

Азия

Китай отрича кибератака срещу Канада

4848
на 22.12.2018
Китай отрича кибератака срещу Канада
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Китай никога не е организирал и не е осъществявал спонсорирани от правителството кибератаки срещу Канада, съобщава агенция TACC, цитирани от "Фокус".

препоръчано

„Китай никога не е осъществявал спонсорирани от правителството кибератаки срещу Канада…. Твърденията, за които съобщиха канадските средства за масова информация, са изфабрикувани, което заблуждава обществеността“, се казва в изявление на дипломатическото представителство. 

Посолството посочи също, че страни, които „участват в мащабни и организирани кибератаки, шпионаж и наблюдение на чужди правителства, предприятия и физически лица“, повдигат необосновани обвинения срещу Китай. „Това е най-абсурдната история в света. Ако канадската страна е пострадала от кибератака, то определено не е била организирана от Китай, а от някой друг“, се казва в изявление на посолството.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова с последни новини за провала с бюджета: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова с последни новини за провала с бюджета: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК