BG EN

Кмет на айтоско село: Тръгнахме да спасяваме хора, но останахме и ние в преспите- измъкнаха ни с МТЛБ

Региони

Кмет на айтоско село: Тръгнахме да спасяваме хора, но останахме и ние в преспите- измъкнаха ни с МТЛБ

4425
на 31.12.2016
Кмет на айтоско село: Тръгнахме да спасяваме хора, но останахме и ние в преспите- измъкнаха ни с МТЛБ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на айтоското село Пещерско Мехмед Мустафа е един от бедстващите хора, измъкнати от преспите край Айтос, откаран да прекара нощта в детска градина „Пролет“. „Имаше микробус с работници, които се прибираха от Слънчев бряг към село, но закъсаха по пътя. Аз и още двама души, с два трактора, тръгнахме, за да ги спасяваме. Абсолютно нищо обаче не се виждаше. И друг път сме прекарвали тежки зими, имаме опит, но просто нямаше никаква видимост. Нямаше как да продължим и останахме на пътя, веднага се обадих в Общината. Измъкнаха ни с МТЛБ и ни докараха тук“, каза Мехмед Мустафа пред БургасиНФО.

препоръчано

В детската градина в момента са около 40 души, като сред тях няма малки деца. Там са настанени и работниците, които Мустафа е тръгнал да спасява, но сам се е оказал в центъра на бедствието. „Към 1,30 часа изминалата нощ пристигнахме в детската градина. Важното че всички сме добре, въпреки че може и тук да посрещнем Нова година. Все още няма никаква възможност да се приберем в селото“, добави той.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК