ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кметът на Москва Сергей Собянин обеща да изгради атракционен парк, аналогичен на Дисниленд, на територята на Изложението на постиженията на народното стопанство (ВДНХ), съобщава „Интерфакс“.
„Когато влизате на територията на ВДНХ, от лявата страна има огромно пространство. Там планираме да изградим голям детски парк със съвременни, уникални атракциони, нещо като Дисниленд“, заявява Собянин.
Освен това през 2018 година на територията на Изложението ще бъде открит огромен ландшафтен парк, както и детски технопарк, в който децата ще могат да придобиват най-разнообразни професионални навици.
По думите на Собянин, идеята е да бъде изграден „цял град“, посветен на професионалната ориентация. Освен това до края на годината, след реконструкция, работа трябва да подновят два павилиона от изложението – „Русия“ и „Земеделие“.
Превод и редакция: ПИК


