Корнелия Нинова: Ако правителството подаде оставка, няма да има бюджет 2014
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Поискахме помощ, за да можем да влезем в парламента и да работим. Надявам се, че няма да се стигне до употреба на насилие срещу полицията”. Това заяви депутатът от БСП Корнелия Нинова в сутрешния блок на БТВ по повод вчерашната обсада от протестиращи на сградата на Народното събрание.
"Искането на помощ от МВР не означава насилие върху протестиращите, а разширяване на зоната за сигурност пред Парламента, за да влезем нормално там и да започнем работа. Ние отиваме на работа с готовност да приемаме закони", коментира Нинова.
"Ние сме категорични, че ще влезем в Пленарна зала, само ако правителството подаде оставка и заяви ясна отсега дата за следващите избори, или се гласува промени в Изборния кодекс", заяви Даниела Дариткова от ГЕРБ. Тя подчерта, че правителството на Орешарски е с неясна конфигурация на появяващите се зад нея олигархия, която постоянно му дърпа конците.
Депутатката от БСП обясни, че ако правителството подаде оставка няма да има бюджет за 2014 година, а това означава да се работи с бюджет 2013, което на практика е - замразени заплати, не увеличени майчински, не плащане на задълженията към бизнеса. Нинова коментира, че единственият вариант е правителството да запази мандата си и да се гласуват вече внесените закони от плана "Орешарски".
"Предсрочните избори в момента са вредни за България", беше категорична е Нинова.
В края на разговора двете спряха да се изслушват и започнаха да говорят едновременно, като се стигна до репликата на Корнелия Нинова: “Ако ще се надвикваме така, няма да стане!”
“Вие не искате да ме чуете. Ние сме натикани в най-десния ъгъл на парламента, буквално в ъгъла”, контрира Дариткова, която през цялото време се опитваше да надвика Корнелия Нинова.


