КРАЙ НА ПРОКОБАТА: Триумф за Левски! "Сините" вдигнаха Купата след гросмайсторски успех над ЦСКА (ОБНОВЕНА)

Час Пик ГЛАВНА

64090
на 15.05.2022
КРАЙ НА ПРОКОБАТА: Триумф за Левски! Сините вдигнаха Купата след гросмайсторски успех над ЦСКА (ОБНОВЕНА)

ЦСКА и Левски играха пред препълнения Национален стадион "Васил Левски", а залогът беше изключително висок залог - Купата на България по футбол.

Левски сложи край на прокобата и за първи път от 2009 г. насам печелят трофей! "Сините" успяха да надвият с гросмайсторски успех от 1:0 над вечния съперник ЦСКА. Така Купата влезе във витрината на "Герена" за 27-и път.

Освен всичко друго, Левски си спечели и участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

ПИК проследи футболната среща НА ЖИВО за читателите си!

Край на мача! Левски завоюва Купата с победа 1:0 над вечния съперник!

Продължението на мача - 5 минути!

84-а минута - уникален шанс за Левски! Михайлович очи в очи с Бусато прати топката в тялото на предвидливо излезлия да скъси ъгъла вратар

82-а минута - топовен шут на Цунами от над 20 метра, Бусато избива в корнер

78-а минута - Гарсес с плах опит за нещо интересно, но не успя и коженото кълбо се озова в ръцета на вратаря на Левски

Срещата се успокои. Играчите на Левски се опитват колкото се може по-дълго време топката да е далеч от тяхната врата, докато "червените" се опитват да намерят отговор на попадението.

64-а минута - жълт картон за Георги Йомов

57-а минута - Левски поведе! Грешка на Лам пред наказателното поле и рикошет след изстрел на Илиян Стефанов, "сините" поведоха - 1:0

8 минути след старта на второто полувреме Никола Попов спря играта заради баклеадата, която направиха запалянковците на двата отбора

Начало на вторите 45 минути. Без смени и в двата състава

Първата част предложи доста борба и битка по всяка педя на терена. Най-чистото положение беше на сметката на Левски, а "сините“ бяха и отборът, който беше малко по-опасен.

Край на първото полувреме!

Продължението на първото полувреме - 2 минути

43-а минута - Сонко Сундберг стреля опасно с глава след корнер отляво на Бусато. Ударът попадна право в ръцете на вратаря на "червените"

36-а минута - Бари профука най-чистото положение не само за Левски, а и в двубоя до момента. Той получи неочакван подарък във вратарското поле от капитана на ЦСКА Кох, но се засуети и не стреля. Вместо това топката беше уловена от Бусато

27-а минута - Йомов центрира отляво в наказателното поле на Левски, Тибо Вион не стреля добре и от чиста позиция прати топката в аут

24-а минута - изстрел на Кери от пряк свободен удар мина на сантиментри от целта

23-а минута - жълт картон за Цунами (Левски)

20-а минута - смут пред вратата на ЦСКА след центриране на Кръстев от пряк свободен удар. Илиян Стефанов не беше концентриран и пропусна удобен шанс. Топката след серия изчиствания попадна в ръцете на Бусато

19-а минута - жълт картон за Томас Лам (ЦСКА)

Първите 15 минути на двубоя предложиха много здрава битка и много здрави единоборства

9-а минута - първи изстрел към една от двете врати. Той беше дело на Кордоба от Левски, но топката мина много встрани от целта

Обстановката на "Васил Левски“ е празнична. Двете агитки имаха съответната хореография. Долу на терена отборите още се разузнават, като "сините" са с половин идея по-активни