BG EN

Кредиторите поискаха от Гърция да свали минималната пенсия до 320 евро в Гърция

Балкани

Кредиторите поискаха от Гърция да свали минималната пенсия до 320 евро в Гърция

9196
на 14.03.2016
Кредиторите поискаха от Гърция да свали минималната пенсия до 320 евро в Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Намаляването на основната пенсия бе основна тема в преговорите между преговарящите от кредиторите и Атина, но не бе постигнат напредък. 

препоръчано

Четворката се мъчи да намали сегашната 384 минимална пенсия до 320 евро. Гръцката страна изглежда непоколебима относно намалението на сумата, но изглежда по-склонна да приеме повишаването на пенсионната възраст, като вариант за реформа.

Кредиторите признават, че само половината от необходимите близо 2 милиарда евро съкращения е била постигната (1% от БВП) от разходите за социална пенсия за 2016 г. и се съмняват дали предложеният план, внесен от министъра на труда  може да спести още 900 милиона евро.

Двете страни са планирали да подновят преговорите следващата сряда или четвъртък.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК