BG EN

Криза за машинисти в БДЖ

Икономика

Криза за машинисти в БДЖ

19483
на 10.10.2019
Криза за машинисти в БДЖ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

32-ма локомотивни машинисти са напуснали БДЖ от началото на годината. Това стана ясно след среща между тях и ръководството на държавните железници.

препоръчано

Машинистите се оплакват от ниското заплащане, натрупания извънреден труд и недостига на локомотиви. Заради тях се стига и до промяна в разписанието на влаковете.

"Кризата не е от сега. Тя започна, особено с машинистите, откакто започна да се разширява метрото. При откриването на всеки нов лъч от метрото винаги една част от 20-30 машиниста биват изтеглени към метрото", заяви Петър Бунев, председател на синдикатите на железничарите към КНСБ.

По думите му кадровата криза се е задълбочила и след като машинисти заминават да работят в чужбина. Имаме частни превозвачи, които също дават по-добри условия, каза председателят на синдикатите на железничарите към КНСБ.

Бунев посочи като причини за напускането лошите условия на труд, ниското заплащане и отношението.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК