Късна драма доближи Атлетико Мадрид на победа от титлата - Барса се сгромоляса, а Реал ще се надява до последния миг

Топ новина

7240
на 17.05.2021

Атлетико Мадрид е само на победа от титлата в Ла Лига след несравнима драма с Осасуна. Памплонци играха единствено за своята чест и без малко не сътвориха огромна беля за Чоло Симеоне и компания.

След нулева първа част, второто полувреме започна с откриващо попадение за Атлети. То обаче бе отменено след намесата на ВАР, доказал че Стефан Савич е в положение на засада. По-големият ужас настъпи в 76-ата минута, когато хърватинът Анте Будимир изведе гостите напред.

Шокът на "Уанда Метрополитано" бързо бе преодолян от кандидат-шампионите, които в 82-ата минута възстановиха паритета чрез Ренан Лоди, предава "Топспорт".

Драмата в столицата на Испания настъпи 120 секунди преди последния съдийски сигнал, когато емблематичният Луис Суарес донесе безценните три точки. Яник Ферейра-Караско се бе озовал близо до дясната греда, след което върна към дузпата за уругваеца. Ел Пистолеро не чакаше втора покана и с премерен изстрел оформи крайното 2:1.

Така Атлетико се нуждае от победа в последния кръг срещу Валядолид или грешна стъпка на Реал Мадрид, за да празнува с дългоочакваната титла.

Реал Мадрид остава в борбата за първото място. Селекцията на Зинедин Зидан спечели традиционно трудното си гостуване на Атлетик Билбао с 1:0. Кръг преди края, "кралете" са с две точки изоставане от лидера Атлетико и освен победа срещу Виляреал, ще се надяват на грешна стъпка от "рохибланкос".

Барселона претърпя огромен провал в стремежа си да спечели титлата на Испания. Кръг преди края, "блаугранас" абдикираха от тройната битка за първото място, неочаквано губейки като домакин от Селта с 1:2.

По този начин Лео Меси и компания остават със 76 точки и единственото, което може да се случи за тях е да изгубят и третото място, ако в последния кръг сбъркат срещу Ейбар, а Севиля вземе мача си с Алавес.