Топ новина

6569
на 16.06.2023
Ла Фурия ще играе за трофея в Лигата на нациите

Испания победи Италия с 2:1 в полуфинала в Лигата на нациите в Енсхеде (Нидерландия) и ще играе в неделя в мача за трофея. Съперник на тима на Луис Де Ла Фуенте ще е тимът на Хърватия. Италия и Нидерландия ще играят за бронзовите медали.

37-годишният защитник на "Ла Фурия" Хесус Навас днес подобри рекорда на Сантиаго Канисарес за най-възрастен футболист, играл с националната фланелка.

Капитанът на италианския отбор Леонардо Бонучи е основният виновник за резултата, след като след по-малко от три минути игра в Енсхеде Испания поведе. Бонучи беше твърде небрежен, след като самият страж на италианския тим Джиджи Донарума игра рисковано, а Бонучи трябваше да овладее и избие топката.

Испанците следяха активно случващото се в наказателното поле, а Жереми Пино не пропусна да накаже тима на Роберто Манчини и да открие резултата, предава развоя на срещата "Труд“.

За щастие на Бонучи Италия получи дузпа за игра с ръка на дебютанта Робин Льо Норман в наказателното поле само осем минути по-късно и Чиро Имобиле изравни резултата за 1:1. Бонучи навърши 36 години на 1 май и обяви плановете си да се пенсионира в края на следващия сезон. Гол на Италия, дело на Давиде Фратези, бе отменен в 21-ата минута заради засада, след преглед на ситуацията с ВАР.

Шест минути по-късно Алваро Мората стреля, но ударът му бе спасен от вратаря на Италия. В 88-ата минута Хоселу реши всичко и обезглави италианските надежди за продължения и класиране на финал с втория гол за Испания.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 май - възможност за успешна изява за Близнаците, запознанство ще промени из основи живота на Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 май - възможност за успешна изява за Близнаците, запознанство ще промени из основи живота на Стрелците
ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV: Борисов подпука ППДБ от Самоков: Абе, Денков, ти си с 20 човека в Брюксел, ние сме с 2000 тука, на кой поставяш условия? (ВИДЕО)