Лацио си свърши работата на реванша

5875
на 16.03.2018

Силният сезон на Лацио продължава с класиране за четвъртфиналите в Лига Европа. Това стана факт, след като отборът успя от втория опит да победи Динамо (Киев). Тази вечер в реванша италианският тим се наложи с 2:0 като гост в Украйна, с което компенсира за онова 2:2 преди седмица в Рим. И двата гола паднаха след центрирания от ъглови удари. Лукаш Лейва вкара първи в 23-ата минута, а седем преди края се разписа и Стефан де Фрай.

Отборът на Симоне Индзаги напълно заслужи класирането си в следващата фаза, като трябваше много по-рано да си гарантира спокойствието. Редица пропуски обаче - най-вече на Чиро Имобиле - запазиха интригата почти до края.