"Левски 2014" с нова загуба в Балканската лига

Баскетбол

11160
на 03.12.2015
Левски 2014 с нова загуба в Балканската лига

"Левски 2014" записа трета загуба в Балканската лига, след като тази вечер отстъпи при гостуването си на КК Ловчен с 61:68 в двубой от група В на регионалната надпревара.

Алекс Симеонов и Евгени Хаджирусев вкараха по 13 точки за столичани, а Крум Дойчинов се отличи с 11 точки и 15 борби.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути българите определено стояха по-добре на терена и поведоха с 10 точки – 24:14, но през вторите десет минути столичани се пропукаха, като направиха много грешки в нападение, а под другия кош домакините от Ловчен се възползваха от възможностите си и стигнаха до равенството – 32:32.

В началото на второто полувреме домакините отново стояха по-добре на терена и поведоха с девет точки, но в края на третата част баскетболистите на Левски демонстрираха характер и  бързо стопиха разликата до само една точка – 48:49.

Двата отбора си размениха ролите отново в началото на заключителната четвърт, след като българите отстъпиха инициативата на съперника си, а Ловчен реагира със серия от 9:2 за 68:50 при пет минути до края на двубоя. За съжаление, в оставащото време, момчетата на Ники Господинов не намериха сили отново да се върнат в двубоя и Левски 2014 трябваше да преглътне поражението – 68:61.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си