Левски с престижна победа в контролите - "сините" обърнаха австрийски гранд

9972
на 01.02.2020
Левски с престижна победа в контролите - сините обърнаха австрийски гранд

Отборът на Левски спечели най-престижната си контрола през тази зима. В турския курорт Белек, селекцията на Петър Хубчев се наложи с 2:1 над австрийския гранд Рапид Виена.

Триумфът бе още по-сладък, тъй като стана факт след пълен обрат. "Зелено-белите" бяха по-активни преди паузата и тогава заслужено поведоха след гол на Фунтас в 31-ата минута.

През втората част левскарите погледнаха далеч по-смело към вратата на съперника и в 77-ата изравниха чрез Нашименто от дузпа.

До края столичани се впуснаха в атаки, които дадоха необходимия ефект в даденото от съдията продължение. Мартин Райнов се оказа най-съобразителен при един корнер и с глава матира Нофлах за крайното 2:1.

Следващата контрола на столичани ще бъде във вторник, когато техен опонент ще бъде юношеският национален отбор на Узбекистан до 19 години.

СКАНДАЛ В НС! Депутати си разменят обвинения в простащина по Закона за хазарта СКАНДАЛ В НС! Депутати си разменят обвинения в простащина по Закона за хазарта