Левски с първи успех в контролите, победи последния в полското първенство

8624
на 24.01.2021

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Отборът на Левски победи с 1:0 последния в полския елит по футбол Подбескидзе Биелско-Бяла във втората си проверка на лагера в Хърватия. Така "сините" записаха първи успех в подготовката, след като стартираха с поражение с 1:2 от словенския Домжале преди три дни.

Софиянци можеха да открият резултата още във втората минута, но опасен шут на Найджъл Робърта беше спасен от вратаря на съперника Михал Пешкович. Малко по-късно и стражът на българите Звонимир Никулич трябваше да се намесва решително след удар на Камил Билински, а след четвърт час игра Карол Даниелак беше изведен в чиста позиция пред наказателното поле, напредна с топката в крака, но беше застигнат от Живко Атанасов и от десетина метра шутира над целта.

Левски поведе в 22-ата минута, когато Мартин Петков вкара красив гол с удар със странична ножица от 12-13 метра след подаване отдясно на Ивайло Найденов, предава БНР.

В 33-ата минута поляците стигнаха до ново добро положение. Якуб Биронски изведе в добра позиция в ляво в пеналта Петър Мамич, който стреля, но Микулич спаси, а при опита за добавка Билински не намери целта.

След почивката Здравко Димитров и Мартин Петков не успяха да преодолеят стража на гостите, а след час игра дебют за Левски направи новото попълнение в центъра на отбраната Ребин Сулака, както и пристигналият вчера на проби 23-годишен хърватски ляв бек Анте Връличак, а с пет смени старши треньорът Славиша Стоянович промени и схемата на игра на 3-5-2 за последния половин час от двубоя.

Положенията до края на бяха много, а в последните секунди Подбескидзе пропиля отлична възможност да изравни.

Във втората минута на добавеното време Сулака игра с ръка в наказателното поле, но Николай Михайлов спаси отсъдената дузпа, изпълнена от украинеца Серхий Мякушко.

Състав на Левски: Звонимир Микулич (46-Николай Михайлов), Ивайло Найденов, Алекс Петков (61-Ребин Сулака), Живко Атанасов, Патрик-Габриел Галчев (61-Анте Връличак), Мартин Райнов, Тома Даске (61-Илия Юруков), Марин Петков (61-Георги Александров), Здравко Димитров (61-Стивън Петков), Мартин Петков (61-Симеон Славчев), Найджъл Робърта (83-Валери Божинов)

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО) Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО)