BG EN

Лекарите допуснали грешка, която може да намали шансовете на Шумахер

ЧАС ПИК

Лекарите допуснали грешка, която може да намали шансовете на Шумахер

7067
на 18.04.2014
Лекарите допуснали грешка, която може да намали шансовете на Шумахер
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Огромна грешка още в началото на третирането на травмата на главата на Михаел Шумахер може да се окаже от решаващо значение за шансовете му за възстановяване. Това пише германското списание "Щерн", като се позовава на един от водещите специалисти в спешното лечение в Германия, предаде "24 часа".

Според него, огромната грешка на медиците първоначално била, че легендарният бивш пилот не е закаран веднага в специализираната клиника в Гренобъл, в която е в момента.

Първоначално той беше опериран в по-малко болнично заведение, след което, вече изпаднал в кома, транспортиран с хеликоптер до по-голямата лечебница. Медиците, дошли веднага на местопроизшествието, са се заблудили от факта, че Шуми е бил с отворени очи и говорел, макар и несвързано. Това ги подвело, че травмите на главата му не са толкова сериозни и го откарали до близката болница.

Според германския специалист, това е огромна грешка, която може да се отрази на възстановяването на Шуми. Той твърди, че има процент пострадали, макар и малък, които са със сериозни контузии, въпреки че са още будни. Такъв е бил случаят и на бившия пилот.

Засега говорителката на семейството на Шумахер Забине Кем не е коментирала твърденията на списание "Щерн". Тя обикновено го прави, ако се разпространяват инсинуации за състоянието на легендата.

Междувременно близо четири месеца след стартирането му, вече приключи разследването на инцидента със седемкратния световен шампион във Формула 1. На 29 декември миналата година той падна на главата си, докато караше ски във френския курорт Мерибел. Веднага започна и разследване, за да се разбере какво се е случило.

От полицията обявиха, че по време на инцидента не е имало замесено друго лице. Шумахер сам е паднал и е наранил главата си.

Разследващите иззеха каската, с която легендарният бивш пилот е бил по време на спускането си. Тя е с камера и записът от нея беше подробно анализиран. Шлемът е върнат на семейството. При падането на Шуми той се е раздробил на три части. Ако не е бил с него, сега германецът по всяка вероятност щеше да е мъртъв.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО) ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК