Ливърпул се възползва само частично от грешката на Манчестър Сити във Висшата лига

6938
на 31.01.2019

Отборите на Ливърпул и Лестър завършиха наравно 1:1 в мач от междинния 24-и кръг на футболния шампионат на Англия.

Така Ливърпул, който е лидер в класирането, се възползва само частично от грешната стъпка на преследвача си Манчестър Сити в кръга. Тимът от Манчестър загуби във вторник вечер гостуването си на Нюкасъл с 1:2.

Със спечелената точка отборът на Ливърпул увеличи преднината си на върха в класирането пред Манчестър Сити на пет точки.

С попадение на Садио Мане още в 3-ата минута Ливърпул поведе в резултата. Хари Магуайър в добавеното време на първата част възстанови равенството.