BG EN

Лидерите на коалиция "Обединени патриоти" ще обсъдят ситуацията около вицепремиера Валери Симеонов

Политика

Лидерите на коалиция "Обединени патриоти" ще обсъдят ситуацията около вицепремиера Валери Симеонов

15312
на 23.10.2018
Лидерите на коалиция Обединени патриоти ще обсъдят ситуацията около вицепремиера Валери Симеонов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лидерите на коалиция "Обединени патриоти" се събират днес, за да обсъдят ситуацията около вицепремиера Валери Симеонов, съобщава БНР.

препоръчано

От вчера пред Министерския съвет започна протест на майките на деца с увреждания с искане за оставката му. Те са обидени от негово изказване, в което ги нарича "кресливи жени" с "уж болни деца".

От "Атака" обявиха, че свалят политическо доверие от Симеонов и настояха друг от патриотичната коалиция да заеме неговия пост. Те първо поискаха да бъде свикан Коалиционният съвет на двете управляващи формации - ГЕРБ и "Обединени патриоти", на който да бъде разгледан въпросът за оставката на вицепремиера Валери Симеонов, но отсъствието на министър-председателя Бойко Борисов не позволи провеждането му. Междувременно самият Симеонов отказа да се оттегли и получи подкрепата на работодателските организации.

Вчера в късния следобед един от съпредседателите на патриотите - вицепремиерът Красимир Каракачанов обяви, че е поканил лидерите на НФСБ и „Атака“ на Коалиционен съвет.

От НФСБ се готвят да подновят въпроса за оставката на Волен Сидеров като председател на парламентарната група на патриотите заради обидни квалификации към Валери Симеонов.

От 17:30 часа майките на деца с увреждания отново се събират на протест пред Министерския съвет.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юли - Овните да не влизат в спор на работното място, денят е напрегнат, но успешен за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 22 юли - Овните да не влизат в спор на работното място, денят е напрегнат, но успешен за Козирозите
ПИК TV x
Политологът Николай Николов пред ПИК TV: ПП са най-наглата партия от 35 години! Възраждане, Величие и МЕЧ вкарват вотове, за да ги дават по телевизора (ВИДЕО) Политологът Николай Николов пред ПИК TV: ПП са най-наглата партия от 35 години! "Възраждане", "Величие" и МЕЧ вкарват вотове, за да ги дават по телевизора (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента