BG EN

ЛОША ПРОГНОЗА: Германия отново влоши икономическия си растеж

Европа

ЛОША ПРОГНОЗА: Германия отново влоши икономическия си растеж

3608
на 18.04.2019
ЛОША ПРОГНОЗА: Германия отново влоши икономическия си растеж
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германското правителство за втори пореден път от началото на годината съществено влоши оценката за темповете на икономически растеж през настоящата 2019 г.

препоръчано

Новите очаквания са, че БВП на Германия през тази година ще се увеличи само с 0,5% в сравнение с януарската прогноза от 1%. През есента на миналата година се очакваше, че растежът ще достигне 1,8%, предава Нова телевизия.

По-рано петте водещи изследователски института на Германия понижиха прогнозата за растежа на БВП на страната за 2019 г. до 0,8% от очакваните по-рано 1,8%. Същата прогноза направи й Международният валутен фонд.

Директорът на Бундесбанк и член на УС на ЕЦБ Йенс Вайдман отбеляза миналата седмица, че подемът на германската икономика може да се окаже и по-нисък от 0,8%. През 2020 г. Берлин очаква ускоряване на икономическия растеж до 1,5%.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК