Луд мач с много обрати донесе драматична победа на България над Чехия на Евроволей 2021

Волейбол

7654
на 05.09.2021

Волейболистите от националния отбор на България записаха изключително драматична победа над Чехия с 3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11) в първата си сериозна битка на европейското първенство за мъже.

Възпитаниците на Силвано Пранди записаха втори успех в Група В в Острава (Чехия).  Цветан Соколов и компания се справиха с домакините пред 2953 зрители в "Остравар Арена", пише за мача "Спортал".

България изигра един отличен първи гейм, в който всичко в играта ни се получаваше и го спечели по безапелационен начин с 25:10. След това обаче започна силна игра за домакините от Чехия, както е много неубедителни изяви на българските волейболисти. Домакините спечелиха втората и третата част.

В четвъртия гейм всичко вървеше отново към успех на чехите, които поведоха убедително с 15:10 и 20:16. При 20:23 Тодор Скримов заби три поредни аса и България изравни при 23:23. Три поредни успешни атаки на Мартин Атанасов по диагонала от зона 4 донесоха успеха на България с 26:24.

В тайбрека българските волейболисти с 8:5 и съумяха да го затворят с 15:11, а с това да спечелят и двубоя с 3:2 гейма.

В понеделник България ще играе срещу Италия от 16:45 часа в третия си мач от шампионата на Стария континент.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
СТЕНДЪП КОМЕДИТО НА БОРИСОВ: Нова порция лафове скъса от смях актива (ВИДЕО) СТЕНДЪП КОМЕДИТО НА БОРИСОВ: Нова порция лафове скъса от смях актива (ВИДЕО)