Лудо дерби на "Сан Сиро": Феноменален Мауро Икарди разплака Милан

21475
на 15.10.2017
Лудо дерби на Сан Сиро: Феноменален Мауро Икарди разплака Милан

Отборите на Интер победи Милан в 3:2 сблъсъка от 8-ия кръг на Серия "А". Капитанът Мауро Икарди бе точен в 27-ата минута. Сусо изравни в 56-ата минута. Икари в 63-ата минута върна преднината на символичните домакини. Джакомо Бонавентура в 81-ата минута изравни. Икарди от дузпа в 90-ата минута донесе победата.

Дербито на Милано се игра пред препълнените трибуни на "Сан Сиро", които докараха рекордната печалба от 4,8 милиона евро на "нерадзурите" за мач от калчото.
Преди срещата над 60 000 тифози на "черно-сините" посрещнаха с аплодисменти един от героите на Интер от 2010 година - Естебан Камбиасо, който бе награден от клуба.

Интер - Милан

Тифозите на двата клуба за пореден път бяха измислили страхотни хореографии, които бяха опънати в "Курва Норд" и "Курва Суд".

В 13-ата минута Антонио Кандрева разтресе горната греда над Джанлуиджи Донарума с удар от 18 метра. Миранда, Романьоли и Весино получиха жълти картони, а Миранда с глава стреля в аут. В 27-ата миунта Кандрева нахлу отдясно и центрира остро, а връхлитащият Икарди бе точен между Бонучи и Мусакио. Това бе негов втори пореден гол в дербито, след като преди това не се бе разписвал нито веднъж във вратата на "росонерите". Голът е негов седми пред тази кампания.

Последваха удари на Икарди и Висино, докато "червено-черните" не успяват да създават положения пред вратата на Ханданович. Словенският вратар все пак трябваше да показва своята класа в 44-ата минута, когато Фабио Борини бе изведен отдясно и стреля силно. Стражът изби, а при добавката Борини стреля лошо с глава в аут, вместо да подаде на Силва, който бе сам.

На почивката Патрик Кутроне замени Франк Кесие, като Сусо бе изтеген зад двамата нападатели, предава Спортал. Андре Силва удари дясната греда в 49-ата минута, а при добавката Мусакио прати топката в мрежата, но попадението бе правилно отменено, тъй като аржентинецът бе в засада. В 50-ата минута Сусо стреля силно, Ханданович изби в корнер, секунди по-късно вратарят отново спаси удар на Борини от границата на наказателното поле.

В 54-ата минута Кутроне също бе близо до изравняване, но стреля встрани от дясната греда, след като засече центриране на Родригес. Малко по-късно натискът на "червено-черните" даде резултат. Сусо бе точен в 56-ата минута с прецизен изстрел от 22 метра, като прати топката в долния десен ъгъл на Ханданович. Това е негов трети гол в последните три дербита на Милано.

При първата си атака през втората част Интер бе близо до втори гол, но изстрелът на Весино мина встрани от вратата.

Страхотно спасяване на Ханданович спаси "нерадзурите" в 62-ата минута, когато парири удар на Джакомо Бонавентура отблизо. Секунди по-късно Икарди отне топката от Билия, след което намери Иван Перешич. Хърватинът премина през Мусакио и намери оставения сам Икарди, който от воле прониза за втори път Милан, буквално в най-добрия момент на "росонерите". Алесио Романьоли стреля над гредата в 71-ата минута. Перешич с глава в 76-ата минута стреля, но Донарума без проблем спаси.

Пет минути по-късно Борини центрира, а връхлитащият Бонавентура стреля на шпагат. Топката удари дясната греда и Ханданович, след което мина зад голлинията за 2:2.

В 87-ата минута страхотна атака на Весино завърши с удар на Едер, който бе избит в ъглов удар от Родригес. След центрирането от корнер швейцарецът извърши нарушение в наказателното поле, а Талявенто посочи бялата точка. Капитанът Икарди, който сбърка през 2016 година, взе топката и хладнокръвно вкара своя първи хеттрик във вратата на Милан - 3:2.