Лудогорец е на финал след слаба игра срещу Локомотив (Пловдив)

3995
на 23.04.2014

Отборът на Лудогорец се промъкна на магия на финал в надпреварата за купата на България, след като допусна загуба с 1:0 от Локомотив (Пловдив).

Първата среща в Разград завърши 2:0 в полза на българския шампион и с общ резултат 2:1 "зелените" продължават напред.

Единственото попадение в срещата реализира Мартин Камбуров в 59-ата минута след изпълнение от пряк свободен удар. Вина за иначе красивия гол има Иван Чворович, който не си покри ъгъла.

В 87-ата минута домакините можеха да докарат мача до продължения, но Камбуров изпусна дузпа.

В 76-та минута реферът Калин Людмилов съвсем спокойно можеше да даде дузпа в полза на Локомотив за нарушение на Козмин Моци срещу Ндайе, но прецени, че такова няма и остави играта да продължи.

Още в самото начало на срещата Себастиян Ернандес имаше добра възможност да се разпише, но след центриране от фаул, отблизо не успя да уцели вратата. В 6-ата минута домакините дадоха своя отговор чрез Ндайе. Футболистът отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, но кълбото профуча на сантиметри от левия стълб.

В 11-ата минута след грешка в защитата на "орлите" Мартин Камбуров влезе в наказателното поле и падна, но съдията взе правилно решение като не отсъди дузпа, въпреки че домакините имаха претенции. Малко по-късно Спас Делев изпусна чисто голово положение. Бившият нападател на ЦСКА излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут.

В следващите минути "смърфовете" създадоха още две опасни ситуации, но попадение така и не падна. В 30-ата минута при една от редките си атаки, Михаил Александров центрира отдясно, Кирил Акалски се намеси и боксира. Кълбото попадна право в краката на Даниел Абало, който бе заел отлична позиция. Испанецът обаче не успя да реализира, тъй като се подхлъзна в най-неподходящия момент.

В самия край на първата част Александров се отличи с красиво изпълнение. Националът си пое кълбото и без да се бави отправи топовен изстрел. Акалски показа висока класи и изби в корнер.

Втората част стартира с инфарктна ситуация пред вратата на пловдивчани. В 53-ата минута защитата на "черно-белите" се пропука и Фабио Ешпиньо успя да изведе Абало очи в очи с Акалски. Футболистът стреля право в тялото на стража и по този начин пропусна отлична възможност до голяма степен да реши битката в полза на своя тим.

Лудогорец реагира незабавно и в следващите минути като по чудо не стигна до изравнителен гол. В 69-та минута отлична атака между Александров и Жуниор Кайсара, завърши с пас на защитника към своя съотборник, който от 8-9 метра стреля, но Акалски спаси.

Само 120 секунди по-късно Безяк излезе очи в очи със стража на домакините, но не уцели вратата. В 76-та минута реферът Калин Людмилов можеше да даде дузпа в полза на Локомотив за нарушение на Моци срещу Ндайе, но прецени, че нарушение няма и остави играта да продължи.

Три минути преди края на редовното време Мартин Камбуров изпусна дузпа и лиши своя отбор от шанса да играе продължения. Чворович се раваншира за грешката при гола и спаси изстрела на нападателя от бялата точка. /sportal.bg

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
ПИК TV! Парламентът заседава извънредно по Закона за хазарта (НА ЖИВО) ПИК TV! Парламентът заседава извънредно по Закона за хазарта (НА ЖИВО)