Лудогорец надви с много мъка аутсайдера Монтана

4625
на 29.04.2016

Владо Стоянов се превърна в герой за разградчани

Лудогорец спечели домакинството си на Монтана с 2:1 в среща от 31-ия кръг на "А" група. Головете за победата на "орлите" реализираха Джонатан Кафу и Жуниор Кишада. За гостите точен пък бе Георги Пашов.

С успеха разградчани събраха актив от 64 точки на върха в класирането и се нуждаят само от една точка в оставащите пет кръга, за да узаконят петата си поредна титла в България. Вторият Левски е с актив от 50 пункта.

В 6-ата минута Лукас Саша стреля от 25 метра, Христо Иванов първоначално изпусна топката, но после я улови преди Кишада да успее да направи добавка.

Монтана отговори с опасен удар на Атанас Илиев в 8-ата минута. В 10-ата минута обаче разградчани откриха резултата. Това стана след брилянтна триходова атака Лукас Саша-Кишада-Кафу, след която последният бе изведен очи в очи със стража на гостите и без проблем реализира - 1:0 за Лудогорец.

Малко след попадението Лукас Саша отправи силен шут отдалеч, но Иванов изби в корнер.

В 20-ата минута таранът на Монтана Атанас Илиев получи извеждащ пас и се озова очи в очи с вратара ня домакините Владо Стоянов. Нападателят бутна топката и падна на терена, като главният рефер Николай Йорданов прецени, че дузпа няма и му вдигна жълт картон за симулация.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец поведе с 2:0 след гол на Жуниор Кишада. Бразилецът реализира след центриране на Вандерсон отдясно. Монтана се върна в двубоя, след като в 25-ата минута Пашов вкара с глава, засичайки центриране от корнер на Иван Стоянов.

В 43-ата минута домакините бяха близо до трети гол, но шут на Вандерсон профуча покрай лявата греда.

Осем минути след почивката Монтана на два пъти пропусна отлични шансове да изравни. Тогава гостите организираха отлична атака с едно докосване, след която Атанас Илиев стреля, но Владо Стоянов изби. Последва добавка на Петър Атанасов от десетина метра, но стражът на орлите отново демонстрира класа и спаси.

В 64-ата минута резервата Мисиджан проби и центрира отляво, но Джонатан Кафу пропусна да се разпише, стреляйки над вратата. В следващите минути гостите организираха няколко опасни контраатаки, но бъркаха при последния пас. От своя страна Лудогорец можеше да вкара трети гол в 78-ата минута, когато Кишада стреля по диагонал, но покрай дясната греда.

В 81-ата минута монтанчани все пак изпратиха топката в мрежата на разградчани, но голът на Атанас Илиев правилно бе отменен поради засада. В тази ситуация и Владислав Стоянов допусна сериозна грешка, тъй като изпусна топката при безобидно центриране от 40 метра, позволявайки на Илиев да реализира на празна врата.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:1