Лудогорец размаза Пирин (Гоце Делчев) в Разград

ЧАС ПИК

5727
на 02.03.2014

Пред около 3000 зрители на "Лудогорец Арена" и под проливен дъжд шампионът Лудогорец победи Пирин /Гоце Делчев/ с 5:0 в мач от 25-тия кръг на "А"-футболна група.
На тежкия терен домакините доминираха, но дълго време не можеха да стигнат до гол. В 19-та минута ветеранът Димитър Крушовски изчисти с решителни действия пред голлинията топката, насочена от Жуниньо Кишада в празната врата.
В 24-та минута Кишада много добре задържа топката в наказателното поле на Пирин, след което с отличен пас изведе Дани Абало сам срещу Абди Абдиков, но ударът на испанеца Абало срещна напречната греда.
В 45-та минута след удар от около двадесетина метра на колумбиеца Себастиан Ернандес топката срещна сглобката, където се срещат левият стълб и напречната греда, и излезе в аут.
През първата част гостите имаха само едно положение - в 40-та минута, но Иван Чворович с плонж спаси точния далечен удар на Ели Маркес.
През второто полувреме натискът на домакините продължи и малко след подновяването на играта резултатът бе открит. В 57-та минута след изпълнение на ъглов удар пред вратата на гостите вратарят Абди Абдиков не успя да избие добре топката, тя попадна в току-що влезлия Михаил Александров, който стреля. След рикошет топката попадна в Себастиан Ернандес и той откри резултата - 1:0 за Лудогорец.
В 64-та минута Жуниньо Кишада от левия фланг подаде точно по трева на Христо Златински, който съвсем сам и на празна врата направи резултата 2:0 за Лудогорец.
В 75-та минута триходова комбинация между Михаил Александров, Дани Абало и Жуниньо Кишада завърши с гол на Кишада и резултатът стана 3:0.
В 80-та минута Шоко центрира от десния фланг и влезлият като резерва бразилец Мишел Платини с глава изпрати топката в мрежата на Абди Абдиков - 4:0 за Лудогорец.
В последната минута колумбиецът Себастиан Ернандес вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат - 5:0 за Лудогорец.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)