Лудогорец се издъни пред Виктор Орбан

24300
на 25.07.2018

Лудогорец не успя да победи МОЛ Види в първи мач от втория предварителен кръг на ШЛ. Българският шампион завърши 0:0 на "Лудогорец Арена" в Разград пред погледа на премиера на Унгария Виктор Орбан. Така всичко ще се реши във втория двубой следващата седмица.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Лудогорец започна вихрено срущата и в първите десетина минути притисна унгарците в собственото им наказателно поле. Орлите организираха и две опасни атаки чрез Лукас Саша и Мисиджан по двете крила, но подаванията на бразилеца и холандеца не бяха точни. В 15-ата минута дойде и първият точен удар към една от двете врати. Лукас Саша шутира, Ковачик боксира неубедително, но за късмет на унгарския страж топката не попадна в краката на връхлитащия Марселиньо.

В 17-ата минута разградчани като по чудо не откриха резултата. Вандерсон преодоля двама бранители и копна топката над излезлия да го пресрещне унгарски вратар, но бранител на МОЛ Види изчисти от голлинията.

В 24-ата минута Лудогорец организира поредна добра атака. Марселиньо изведе Кешерю сам срещу вратаря, но под малък ъгъл. Последва техничен шут на румънеца, но в аут. Само 180 секунди по-късно Вандерсон изведе Марселиньо, плеймейкърът обаче вместо да подаде на намиращия се на празна врата Кешерю, опита да овладее топката, настъпи я и падна, с което провали головата атака.

Българският шампион продължи да натиска и в 34-ата минута създаде поредно положение. Тогава Марселиньо шутира от 11-12 метра, топката рикошира в крак на бранител и затрудни унгарския вратар, но той успя да избие.

След почивката Лудогорец продължи да натиска и в 55-ата минута изпусна поредно положение. След центриране отляво топката стигна до непокрития Вандерсон, който стреля твърде слабо и неточно от 6-7 метра.

В 75-ата минута Шверчок изведе отлично Марселиньо сам срещу вратаря, но реферът спря атаката с несъществуваща засада. Дори да не бе отсъдил такава Марселиньо демонстрира бавна реакция, изигра положението неубедително и стражът на МОЛ Види улови.

В 82-ата минута Марселиньо получи поредна удобна топка, но отново не я отигра добре шутирайки слабо. Секунди преди това и Вандерсон стори същото, когато отказа да подаде на непокрития Шверчок, предпочитайки да забави атаката и той да шутира.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)