Лют скандал прекрати суперкласиката между Бока и Ривър Плейт

6588
на 15.05.2015

Скандална проява на феновете на Бока Хуниорс доведе до прекратяване на дербито срещу вечния враг Ривър Плейт тази нощ.

Двата тима се изправиха един срещу друг в мач реванш от 1/8-финала за Копа Либертадорес. На полувремето обаче привърженици на домакините извършиха изключително гаменска проява срещу футболистите на съперника. При излизането на играчите за второто полувреме, те бяха напръскани с лютив спрей в очите от привърженици, които са намерили пробив в охраната на стадиона и са влезли в тунела водещ от съблекалните към игрището. Няколко футболисти на Ривър се появиха на терена кашляйки и търкайки очите си с ръце.

След това още привърженици на Бока успяха да пробият дупки в оградите и да нахлуят на терена, като ситуацията се нажежи до краен предел и имаше опасност за играчите на гостите, които близо час бяха държани от полицаи в центъра на терена. Те нямаше как да се върнат в съблекалните, след като тунелът бе компроментиран.

Ривър Плейт бе спечелил първия мач като домакин с 1:0, а сега почти сигурно ще получи служебна победа и ще се класира напред в турнира./sportal.bg

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден