Майсторски голове изведоха Вердер от опасната зона

3793
на 12.02.2018

За осем дни Вердер (Бремен) успя да се измъкне от опасната зона в Бундеслигата и вече даже е на 3 точки над 16-ия Майнц 05. За това помогна успехът с 3:1 над Волфсбург в последната среща от 22-ия кръг.

“Везерщадион” се наслади на силно представяне на домакините, които още през първото полувреме отнесоха съперника си. Бременчани обаче успяха да вкарат само два гола за тези 45 минути, като пропуснаха няколко други, а веднъж удариха и греда, предава Спортал. Лудвиг Аугустинсон откри с глава още в 4-ата, а в 40-ата Флориан Кайнц направи най-хубавото изпълнение в цялата среща, увеличавайки преднината с прецизен шут.

Само 4 минути след почивката обаче Волфсбург се върна в битката с попадение на Паул Верхаах, който довкара, след като вратарят Иржи Павленка беше спасил удара му от бялата точка.

Все пак Кайнц не смяташе тимът му да изпуска победата в този специален за него ден и в 72-ата минута направи 3:1 с още един красив шут.

“Вълците” вече са само на точка пред Вердер и положението им също не е цветущо.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)