BG EN

Мария Габриел: Все още не е воден разговор за назначаване на нови областни управители

Политика

Мария Габриел: Все още не е воден разговор за назначаване на нови областни управители

8131
на 15.06.2023
Мария Габриел: Все още не е воден разговор за назначаване на нови областни управители
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Все още не е воден разговор за назначаване на нови областни управители. Това обяви вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел. По думите й кабинетът напредва със запълването на вторият ешелон на властта и призна, че освобождаването на всички зам.-министри от служебното правителство е затруднило новосформираната власт. Габриел коментира и назначения, а след няколко часа освободен от Министерството на земеделието Дамян Дамянов, за когото беше установена принадлежност към "Държавна сигурност".

препоръчано

„Фактът, че всички зам.-министри напускаха, не позволи за всеки един да бъде отделено необходимото внимание. Всеки министър има своите предложения. Ние с Николай Денков също го разглеждаме. Въпреки изявеното желание за напускане областните управители и по закон трябва да продължат да изпълняват задълженията си.

Посланието на премиера беше много ясно. Ние не сме стигнали още до дискусията за областните управители, защото и за тях ни предстои най-напред разговор с Денков и парламентарните групи”, коментира Габриел. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК