BG EN

Мароканец намушка до смърт 11-годишно момиче на улица в Нидерландия

Европа

Мароканец намушка до смърт 11-годишно момиче на улица в Нидерландия

61374
на 02.02.2025
Мароканец намушка до смърт 11-годишно момиче на улица в Нидерландия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Мъж беше арестуван в Нидерландия в събота, след като намушка смъртоносно 11-годишно момиче близо до детска градина на улица в град Нювегейн, съобщиха властите.

препоръчано

„В близост полицията арестува 29-годишен заподозрян въз основа на информация, предоставена от минувачи и други хора“, се казва в изявление на регионалната полиция в Утрехт. Атаката е извършена в 15:00 часа местно време на 1 февруари.

Според информационната агенция ANP органите на реда пъвоначално е съобщили, че заподозреният е от Сирия и че се разследва информацията, че той е действал по "объркан" начин през седмицата. Полицията потвърди в неделя, че мъжът е с холандско и мароканско гражданство и не е сириец, каквата е била информацията на медиите по-рано.

Местните жители казаха пред Telegraaf, че са били загрижени за поведението на мъжа от известно време и са били подадени три жалби до полицията за него. 

Властите все още не са наясно дали момичето и нейният убиец са се познавали. Жертвата не е живяла на улицата, на която е била нападната, но в същия квартал.

Убитото момиче и семейството му идват от Еритрея, а момичето е празнувало рождения си ден в петък, казаха съседи пред изданието.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК