BG EN

Матийо бесен на Григор, обвини го в неспортсменско поведение

Футбол

Матийо бесен на Григор, обвини го в неспортсменско поведение

11309
на 12.02.2015
Матийо бесен на Григор, обвини го в неспортсменско поведение

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френският тенисист Пол-Анри Матийо директно обвини най-добрия български тенисист Григор Димитров в неспортсменско поведение. Както е известно, Григор надви 33-годишния Матийо в първия кръг на турнира в Ротердам, спасявайки два мачбола. Още първата точка в тайбрека на втория сет предизвика спор между играчите. При нея топката бе отсъдена в аут след удар на Матийо, като Григор спря да играе. Матийо поиска намесата на системата за видеоповторения "Ястребово око" и тя показа, че топката е паднала на линията. Това означаваше, че точката по-скоро трябваше да бъде присъдена на французина, но между двамата играчи възникна спор, а решението на съдията на стола бе преиграване на точката. След края на мача, в който Димитров направи обрат - 4:6, 7:6 (2), 6:2, Матийо показа ясно, че не одобрява поведението на Григор в онази ситуация, а на пресконференцията след двубоя заяви, че хасковлията се е държал нагло.

"Невероятно е, че той се осмели да помоли съдията на стола точката да бъде преиграна. След края на мача казах на Димитров, че изобщо не ми хареса отношението му и със сигурност няма да приема неговото извинение", категоричен бе бившият №12 в света./sportal.bg



препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Огромни протести в цялата страна в защита на стабилността - вижте какво се случва в Кърджали и Белица (НА ЖИВО/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Огромни протести в цялата страна в защита на стабилността - вижте какво се случва в Кърджали и Белица (НА ЖИВО/ВИДЕО)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК