BG EN

Меркел спасява Европа от имигрантите със седем точки!

ЧАС ПИК

Меркел спасява Европа от имигрантите със седем точки!

4439
на 05.09.2015
Меркел спасява Европа от имигрантите със седем точки!
Автор:   ПИК

Берлин затяга контрола върху предоставянето на убежище на лица от Западните Балкани

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германският канцлер Ангела Меркел ще представи план от седем точки за изход от кризата с бежанците в Европа. Спешните мерки ще бъдат приложени, след като Меркел обяви, че Европейският съюз не е в състояние да изпълнява изискванията, залегнали в регламента на ЕС за имигрантите. Според нея европейската система за бежанците не функционира.

препоръчано

Планът, разработен от Берлин, включва няколко ключови стъпки, посочва в. „Билд”. На първо време германските власти ще ревизират политиката си за настаняване, като до края на октомври 20-те хиляди бежанци, които живеят на палатки, трябва да получат жилища, които предстои да бъдат изградени.

Ускоряването на процедурите по предоставяне на убежище ще се обвържат с откриването на 5000 нови работни места в миграционната служба BAMF. Всички бежанците ще трябва да преминават през задължителни курсове по немски език и професионално обучение.

Друго важно нововъведение е финансирането единствено под формата на ваучери за храна и облекло, а не като досегашните пари в брой в размер на 143 евро на месец.

Властите обмислят и промени в конституцията за въвеждането на право на предоставяне на убежище, а не автоматично натурализиране на чужденците. Германското правителство обмисля и депортиране в срок от една седмица към „сигурни страни”, като Сърбия и Македония, от които чужденците са дошли. Експулсирането ще бъде последвано от въвеждане на петгодишна забрана за влизане в Германия. Ще бъде увеличен и броят на служителите, които се борят с трафика на хора и контрол в граничните зони.

В същото време Берлин призова Европейския съюз за по-строги правила за предоставяне на убежище на лица от страни от Западните Балкани. Според германското правителство ЕС трябва да определи списък с държавите в региона, които са „сигурни страни на произход” и да им помогне да се стабилизират, за да задържат своите граждани у дома.

Около 40% от над 200 000 молби за убежище, отправени към Германия в периода януари-юли тази година, са от граждани на държави като Сърбия, Албания, Косово и Македония.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК