Меси се контузи при победа на Интер Маями

Топ новина

8533
на 21.09.2023

Лео Меси получи травма и беше принудително заменен в мача на неговия Интер Маями срещу ФК Торонто от поредния кръг на Мейджър лийг сокър.

Аржентинската звезда напусна терена в края на първото полувреме, но това не се оказа фатално за "чаплите", които спечелиха с 4:0 и заемат 13-о място в класирането на Източната конференция.

Меси не игра в предишния мач на Интер - победата с 3:2 над Спортинг Канзас Сити, но днес се завърна сред титулярите. Световният шампион в няколко ситуации показа блестящата си техника, а веднъж остави на тревата двама противникови футболисти, които се опитваха да го спрат, предава БНР.

В 37-ата минута Меси поиска смяна и отстъпи мястото си на Робърт Тейлър, като преди това сложи капитанската лента на ръката на ДеАндре Йедлин. Лео остана известно време на скамейката, след което напусна стадиона. Контузията не изглежда сериозна и най-вероятно става дума за мускулно разтежение.

Малко преди Меси заради травма беше сменен и Жорди Алба. Интер обаче поведе в самия край на полувремето с попадение на Факундо Фариас. В 54-ата минута Тейлър удвои след асистенция на Ноа Алън, а друга резерва - Бенджамин Кремаски, направи резултата класически в 73-ата минута. Разгрома оформи Робърт Тейлър в 87-ата минута.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си