ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"В понеделник ще отида на делото срещу нападателя на Ахмед Доган - Октай Енимехмедов, дори и да не ме призоват редовно. Понеже не искат да ме чуят съдебните власти, заявявам го чрез медиите", каза преди минути в кулоарите на парламента лидерът на ДПС Лютви Местан.
Изключително странно било, че Местан не е редовно призован. "Призовавам призовкарите да ме намерят между 8 и 8.30 ч. на домашния ми адрес, който е публично известен. Или от 8.45 до 14 ч. в парламента. Аз не съм длъжен да стоя вкъщи непрекъснато и да чакам призовкарите. Когато са дошли, у дома е бил само синът ми, който е непълнолетен и не може да получи призовката", поясни Местан.
"Беше направен опит за политическо убийство на Ахмед Доган. Николай Кокинов каза, че при първия разпит Октай Енимехмедов е казал, че е искал да го убие. После признал, че е искал да го гръмне. За мене тези две думи означават едно и също. Става дума за опит за убийство", поясни Местан.
Междувременно Лютви Местан каза, че ще гласува за пълната забрана на тютюнопушенето на закрити места. И нарече себе си "толерантен непушач".


