BG EN

Метрото в Пекин е забавено заради равнищата на смог в града

СВЕТЪТ ДНЕС

Метрото в Пекин е забавено заради равнищата на смог в града

6106
на 23.12.2015
Метрото в Пекин е забавено заради равнищата на смог в града
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите на Пекин отмениха „червеното“ равнище на опасност в града, въведено заради смога. Въпреки това влаковете на редица линии в пекинското метро са принудени да намалят скоростта на движението си заради лошата видимост, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на УНН.

В момента равнището на опасните за здравето частици във въздуха съставя 400 микрограма на кубически метър, надвишавайки обявеното за допустимо от Световната здравна организация шестнайсетократно. „В редица райони на града видимостта не надвишава 300 метра. На машинистите им е препоръчано да понижат скоростта на придвижване“, пише в съобщение на градските власти.

НА 18 декември властите на Китай за втори път обявиха най-високо равнище на замърсяване на въздуха в столицата на страната. 

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК